|

Perełka Kampanii, czyli co zobaczyć w Positano?

Jak wiadomo stolicą regionu włoskiego regionu Kampania jest Neapol. Jednak ostatnimi czasy to właśnie Wybrzeże Amalfi i położone tam miasteczka królują na podium najpiękniejszych miejsc tego regionu. Mimo, że Positano jest niezwykle popularne, to teraz w czasie pandemii warto pomyśleć o nim, jako destynacji wakacyjnej. Sięgnij zatem po garść informacji i dowiedz się co oferuje Positano oraz co można tam zobaczyć.

Niewielkie miasteczko Positano słynie głównie z tego, że znajduje się w strefie górskiej, a zwiedzając je dochodzi się prosto do brzegu morza. Niby brzmi to całkiem normalnie, bo przecież na świecie mnóstwo jest miast położonych na górzystych skałach. Jednak Positano stanowi swego rodzaju wyjątek. Stojąc na piaszczystej plaży o nazwie Marina Grande na brzegu i wpatrując się w górę, miasto rzuca na nas urok. Kolorowe budynki, wszechobecna roślinność i prawdziwy morski klimat sprawiają, że chce się zostać tam już na zawsze.

Positano dla każdego

Należy podkreślić, że Positano nie należy do najtańszych destynacji. Ceny noclegów oraz pozycji w restauracyjnych kartach menu różnią się od tych w Neapolu. Dodatkowo znaczna odległość miasta od lotniska sprawia, że sam dojazd zajmuje więcej czasu i nakładów finansowych. Mimo tego uważam, że jest to miejsce dla każdego podróżnika, jeśli odpowiednio przygotuje się do podróży. Warto zastanowić się jaki typ wypoczynku Ci odpowiada. Jeśli chcesz zwiedzić jak największą ilość miejsc podczas podróży, Positano będzie idealne na jeden dzień lub weekend. Natomiast jeśli marzy Ci się poznanie każdego zakamarku tych pięknych ulic, rozważ dłuższy pobyt.

Niezależnie od tego ile czasu zamierzasz spędzić w Positano, zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Już sam dojazd do miasteczka, nie ważne jakim środkiem transportu, budzi wielkie emocje, głównie ze względu na nieziemskie widoki. O tym jak dojechać do Positano, dowiesz się z osobnego postu.

Jeśli chodzi o nocleg warto rozejrzeć się zarówno wśród ofert hoteli i pensjonatów, jak i wśród ofert Airbnb. Czy to hotel, czy prywatne mieszkanie na wynajem, wszystko to mieści się w tych kolorowych, charakterystycznych dla miasta budynkach. Z odpowiednim wyprzedzeniem można znaleźć bardzo ciekawe oferty, ze wspaniałymi widokami i oryginalnymi wnętrzami.

Co zobaczyć w Positano?

Samo bycie w tam jest atrakcją samą w sobie. Nie jest to duże miasto, w którym sposobów na spędzenie czasu jest wiele, często do tego stopnia, że na większość z nich nie starcza czasu. Positano natomiast to miejsce idealne na slow tourism. Przede wszystkim warto spacerować i po prostu zgubić się. Każdy budynek kusi swoją oryginalnością i unikalnymi ozdobami na ścianach. Gdzieniegdzie można natknąć się na grafiki namalowane na ścianach lub kafelki. Takie detale zawsze budzą w nas turystach ciekawość.

W krajobrazie miasta nie sposób nie zauważyć charakterystycznej kopuły, ozdobionej porcelanowymi płytkami. Należy ona do Bazyliki Santa Maria Assunta, która słynie z posiadania ikony Czarnej Madonny. Ikona prawdopodobnie została ukradziona z Bizancjum i przetransportowana przez piratów do Positano.

Kolejna propozycja to relaks na najbardziej charakterystycznej plaży Marina Grande. W sezonie letnim jak najbardziej można korzystać z morskich kąpieli i opalać się na leżakach pod parasolami. A jeśli marzy Ci się lunch z przyjaciółmi na jachcie, albo jazda motorówką z Positano w tle, to warto pomyśleć nad wypożyczeniem któregoś z tych pojazdów. W tym celu warto skorzystać z wyszukiwarki jachtów Click&Boat.

Magda Wawoczny

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *