6 gadżetów, które przydadzą się w te wakacje

Chociaż tegoroczne lato znacznie różni się od poprzednich, to po wiosennych ograniczeniach jeszcze chętniej korzystamy z jego dobrodziejstw. Większość Polaków wakacje spędza w kraju i coraz chętniej wybiera aktywne formy wypoczynku. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie sportowe gadżety cieszą się największą popularnością.

– Pandemia zmieniła nasze wakacyjne przyzwyczajenia, dlatego w tym roku sposoby spędzania wolnego czasu latem odbiegają od zeszłorocznych aktywności. Potwierdzają to także dane sprzedażowe naszych najemców, m.in. Decathlon Przymorze  – podkreśla Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor centrum handlowego Galeria Przymorze.

Wzrost zainteresowania aktywnymi formami wypoczynku zauważa zwłaszcza Decathlon Przymorze.

Obserwujemy, że w tym sezonie zdecydowanym wzrostem zainteresowania cieszą się produkty związane z wypoczynkiem nad wodą i kempingiem. Nadal utrzymuje się także trend wykonywania treningu w domu, o czym świadczy popularność pasów Strap Training czy gumowych taśm do ćwiczeń dolnych partii ciała – mówi Stanisław Nagórski z Decathlon Przymorze.

1. Deska Skimboard

Deska do skimboardu, czyli wywodzącej się z surfingu, wodnej aktywności, znajduje się na czele list zakupowych w tym sezonie. Najważniejszym elementem tego sportu jest deska, która umożliwia ślizganie się na jeziorze, rzece i morzu. Skimboard największą popularnością cieszy się wśród dzieci, co potwierdza sprzedaż w Decathlon, gdzie najczęściej sprzedawane są deski przeznaczone dla dzieci od 6 do 12 roku życia. Fanów tego sportu nie brakuje jednak także wśród młodzieży i dorosłych. 

2. Namiot kempingowy lub turystyczny

O tym, że tegoroczne wakacje znacznie różnią się od pozostałych świadczy chociażby rosnące zainteresowanie namiotami turystycznymi i kempingowymi. W obliczu pandemii koronawirusa znacznie więcej osób postanowiło spędzić tegoroczny urlop na łonie natury, z dala od zgiełku miasta, w niewielkim gronie rodziny lub przyjaciół. Potwierdza to również najlepszy wynik sprzedażowy namiotów czteroosobowych.

3. Deska SUP, czyli Stand Up Paddle

Pneumatyczne deski SUP, czyli Stand Up Paddle są zarówno świetnym sposobem na efektywny trening, jak i dobrą zabawę. Tego rodzaju aktywność angażuje wszystkie partie mięśni, a zwłaszcza ramion, nóg i pleców. Ogromną zaletą desek SUP jest możliwość składania, dzięki czemu zmieszczą się nawet w dalszej podróży.

4. Pompowany kajak

Kolejnym docenionym gadżetem jest pompowany, 2-3 osobowy kajak, który pozwoli aktywnie spędzić wolny czas nad wodą. Stabilna forma gwarantuje bezpieczeństwo zabawy, także z dziećmi. Podobnie jak w przypadku pneumatycznej deski SUP, dzięki możliwości złożenia, kajak nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

5. Pasy Strap Training

Pandemia koronawirusa spowodowała, że aktywne dotąd osoby zaczęły trenować w domowym zaciszu. Mimo zmniejszających się obostrzeń wiele z nich pozostała przy nowych nawykach, a dla poprawy efektywności treningu wybiera pasy Strap Training. Chociaż wyglądają niepozornie, są skutecznym przyrządem do ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała. Dzięki wysokiej wytrzymałości pozwalają nie tylko na pracę nad gibkością czy elastycznością ciała, ale także na wzmacnianie poszczególnych partii mięśni czy poprawę kondycji.

Ważną zaletą pasów Strap Training jest kompaktowy wygląd – niewielki rozmiar i niska waga, dzięki którym można je zabrać w teren i ćwiczyć także na świeżym powietrzu.

6. Taśma do ćwiczeń dolnych partii ciała

Gadżetem, który w ostatnich miesiącach zyskał na popularności jest także taśma do ćwiczeń dolnych partii ciała. Podobnie jak pasy Strap Training, jest niewielka i lekka, dzięki czemu można ją zabrać na wakacyjny wyjazd lub trening w plenerze. Ten niepozorny przedmiot to dobry sposób na symulowanie treningu z obciążeniem w postaci hantli czy sztangi, a dzięki uniwersalności – będzie idealna dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Źródło: fot. Thilo Lehnert/ Pexels.com

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *