|

Jesienny city break z Wrocławia. Polecisz za niecałe 100 zł [KIERUNKI, CENY]

Kilkanaście kierunków do wyboru w atrakcyjnych cenach – to brzmi jak dobrze zaplanowany jesienny city break. Zwłaszcza, że do wrocławskiego rozkładu lotów wchodzą nowe połączenia.

Słoneczna Lizbona, urokliwa Piza (nowości w zimowym rozkładzie lotów) czy romantyczny Paryż to tylko kilka z wielu kierunków, które możemy wybrać jako miejsce docelowe jesiennego city breaku z Wrocławia. Zachęcają nie tylko destynacje, ale i ceny, które rozpoczynają się od 72 zł w obie strony*. – City breaki stają się coraz popularniejsze. Nasi pasażerowie chętnie wybierają duże europejskie miasta, tj. Paryż, Bruksela, Mediolan czy Bolonia, by chociaż na chwilę odpocząć i pozwiedzać – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław i dodaje, że atrakcyjna siatka lotów z Wrocławia umożliwia pasażerom kilkudniowe wycieczki po całej Europie.

Tętniące życiem stolice

Do większości europejskich stolic z Wrocławia dolecimy w niecałe dwie godziny. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ceny biletów. Stolicą, którą warto odwiedzić, jest Bruksela. Tym bardziej, że do zimowego rozkładu lotów wracają po długiej przerwie połączenia Ryanaira do Charleroi. Lecąc z Wrocławia 2 listopada i wracając z Brukseli Charleroi 6 listopada, za bilety zapłacimy 98 zł. Cztery dni wystarczą, aby zobaczyć wszystkie główne atrakcje Brukseli, tj. Grand Platz, Wzgórze Katedralne, Wzgórze Sztuki, Pałac Sprawiedliwości.

Jesień to także dobry czas, by odwiedzić stolicę Portugalii, która debiutuje w nowym rozkładzie lotów. Do Lizbony, w terminie 21-24 listopada, wybierzemy się za 250 zł.

Ciekawym wyborem jest również Paryż. Decydując się na city break w stolicy Francji, np. w terminie 19-24 listopada z liniami Ryanair, bilety będą kosztowały 78 zł. Inną opcją jest podróż do Dublina – planując city break w terminie 17-22 listopada, za bilety zapłacimy 118 zł.

Południowe słońce

Bogata siatka połączeń z wrocławskiego lotniska obejmuje też lubiane przez pasażerów kierunki południowe. – Cały czas obserwujemy tu niesłabnące zainteresowanie, bez względu na porę roku. Oczywiście prym wiodą Włochy, ale coraz chętniej pasażerowie decydują się również na takie kraje jak np. Gruzja – zauważa Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Planując jesienny city break, mamy do wyboru kierunki włoskie, Hiszpanię, Cypr i Gruzję. Pizza na pewno będzie smakowała jeszcze lepiej, gdy będziemy jedli ją w Bolonii (lot w terminie 14-17 listopada za 72 zł), Mediolanie (lot w terminie 19-22 listopada za 72 zł), Pizie (lot w terminie 15-19 listopada za 78 zł) czy w Neapolu (lot w terminie 23-30 listopada za 138 zł). Miłośnicy nadmorskich klimatów mogą wybrać się z liniami Ryanair do Alicante. Lecąc do Hiszpanii w terminie 23-27 listopada, za bilety zapłacimy 238 zł. Południowego słońca można również zażyć w Larnace, kupując bilety linii Wizz Air za 318 zł w terminie 18-25 listopada. Wybierając się na mały city break, nie można pominąć Gruzji. Za lot do Kutaisi z liniami Wizz Air w terminie 27 listopada – 4 grudnia zapłacimy jedynie 198 zł.

Zabawa i kultura na Północy

Rodzinny wypad do Legolandu to idealny pomysł na city break z dziećmi. Lecąc do Billund z Wrocławia z liniami Ryanair w terminie 3-7 listopada, za bilety zapłacimy tylko 72 zł. Za 75 zł polecimy również do Oslo (w terminie 16-20 listopada). W stolicy Norwegii doskonale odnajdą się miłośnicy sztuki i nowoczesnej architektury.

*Ceny aktualne na dzień 29.09.2021, rejsy w dwie strony

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

materiały prasowe/Adriana Kondratowicz, fot. pixabay.com/IgorSaveliev

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *