|

Lotnisko Warszawa-Radom: z Radomia do Egiptu

Ruszyła zimowa siatka połączeń na Lotnisku Warszawa-Radom. Wieczorem, 30 października z Radomia wystartował pierwszy, międzykontynentalny rejs. Samolot czarterowych linii lotniczych Skyline Express odleciał doegipskiego Szarm el-Szejk z pełnym obłożeniem – dwustu osiemdziesięcioma pasażerami na pokładzie. 

W poniedziałek, 30 października, z Lotniska Warszawa-Radom wystartował pierwszy w sezonie zimowym rejs czarterowy do Egiptu. Jest to tym samym pierwsze międzykontynentalne połączenie z radomskiego lotniska. Loty do Szarm el-Szejk organizuje biuro podróży Anex Tour. Rejsy obsługiwane są przez ukraińskie linie Skyline Express na pokładzie Boeinga 757-300. To największy pasażerski samolot operujący jak dotąd z radomskiego portu. Zainteresowanie połączeniem jest spore, już na pierwszy rejs na tej trasie z Lotniska Warszawa-Radom odprawiono 280 pasażerów. 

W sumie od początku funkcjonowania, czyli od 27 kwietnia, lotnisko w Radomiu obsłużyło 91.498 osób. 

W zimowej siatce połączeń oprócz czarterowych lotów do Szarm el-Szejk, oraz regularnych do Rzymu i Paryża obsługiwanych przez PLL LOT pojawią się również rejsy do Larnaki na Cyprze. Kierunek ten to propozycja nowego na radomskim lotnisku przewoźnika – węgierskich, niskokosztowych linii lotniczych Wizz Air. Loty na Cypr rozpoczną się 13 grudnia i odbywać będą się dwa razy w tygodniu w środy i w soboty do końca marca. 

Źródło: informacja prasowa Polskie Porty Lotnicze

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *