Hotel Szczawnica
|

Sezon zimowy w polskich górach zapowiada się obiecująco

Śnieżna aura, która towarzyszy nam od początku grudnia, zapowiada obiecujący sezon dla miłośników zimowych aktywności. Górale są w znakomitych nastrojach, gdyż śniegu na stokach nie brakuje. Eksperci z branży także potwierdzają te prognozy i dodają, że Polacy chcą spędzić święta i ferie w górach. Warto się pospieszyć z rezerwacją miejsc na święta i Sylwestra, gdyż wolnych pokoi jest jak na lekarstwo.

Gdzie wypoczniemy z dala od kolejek na stoku? 

Polacy lubią wypoczywać w polskich górach. Potwierdzają to statystyki, wzrost rezerwacji z roku na roku w polskich górach przybywa, obecnie jest ich o 42 proc. więcej niż rok temu. Tego roku pogoda dała prezent miłośnikom gór, turystom, góralom, hotelarzom. Już dzisiaj mamy kilkadziesiąt centymetrów śniegu, w górach jest mroźnie, ale nie bardzo zimno, bo kilka stopni na minusie. Piękny śnieg, stoki są zaśnieżane, część już działa, więc mając w pamięci poprzednie lata, gdzie niestety tego śniegu było bardzo mało, warunki dla miłośników zimowych sportów są bardzo dobre. Cieszy niezmiernie fakt, że Polacy chcą spędzić okres świąteczny oraz Sylwestra w polskich górach. Miejscowością, która, zawsze będzie królową polskich gór jest Zakopane, natomiast jest wiele wspaniałych miejsc, jak np. Szczawnica, gdzie Polacy coraz chętniej przyjeżdżają i doceniają wypoczynek z dala od zgiełku i co ważne kolejek na stokach.

– podkreśla Grzegorz Gacek, właściciel Hotelu Szczawnica Park Resort & Spa. 

Szczawnica i jej okolice przyciągają fanów narciarstwa i snowboardu

Zimowa odsłona Pienin zachwyca różnorodną ofert dla miłośników sportów zimowych. Pieniny, zazwyczaj znane z letnich spływów Dunajcem, zimą przekształcają się w raj dla entuzjastów białego szaleństwa. To, co wyróżnia stoki w Szczawnicy, od popularnych polskich wyciągów, to… brak kolejek! Każdy fan narciarstwa spotkał się na pewno z długimi postojami do wjazdu na szczyt, spowodowanymi ilością odwiedzających. Jeśli szukamy spokojnego miejsca, w którym w pełni wykorzystamy swój czas na stokach, są to właśnie Pieniny. 

Poniżej przedstawiamy stoki w okolicy Szczawnicy:

1. Stok Narciarski Palenica

Palenica, usytuowana w sercu Pienin, zachwyca nie tylko malowniczymi widokami na Tatry, ale również różnorodnymi trasami narciarskimi. To idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych, poszukujących wyzwań na trudniejszych trasach.

2. Stok Narciarski Arena Jaworki

To nowoczesny kompleks narciarski, który przyciąga swoją infrastrukturą oraz różnorodnością tras. Z profesjonalnie przygotowanymi stokami i przyjazną atmosferą, jest doskonałym miejscem dla rodzin, a także dla narciarzy o różnym poziomie zaawansowania.

3. Stok Narciarski Czorsztyn Ski

Łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, oferując doskonałe warunki do zimowej rozrywki. Przyciąga niewielkim czasem oczekiwania na wyciąg, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie komfort podczas zjazdów na stoku.

Wąwóz Homole, Trzy Korony, kulig nocny z pochodniami w Rezerwacie Biała Woda

Oprócz stoków narciarskich, Pieniny proponują również inne atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku. Trasy biegowe zapewniające niezapomniane wrażenia w otoczeniu bajkowych krajobrazów, to propozycja dla tych, którzy cenią sobie spokojniejsze formy rekreacji. Szlaki piesze, wśród których warto wymienić to Wąwóz Homole, Trzy Korony oraz Rezerwat Białej Wody, gdzie kręcono słynnego „Janosika” i organizowane są słynne kuliki nocą z pochodniami. Korzystanie z miejscowych term będzie również idealnym rozwiązaniem, po intensywnym dniu na świeżym powietrzu.

Polacy chcą spędzić święta w górach

Zjawisko spędzania świąt poza domem nabiera na popularności. Mimo tradycji związanej z obchodzeniem Wigilii w domowym zaciszu, coraz więcej rodzin wybiera alternatywne rozwiązania. Powodem są często godziny spędzone na przygotowaniach do wieczornego świętowana. Wraz z komfortowym zakwaterowaniem, hotele oferują w tym czasie uroczy świąteczny klimat oraz bogate menu. Oferują również coś, co najcenniejsze – czas dla rodziny. Dzięki temu możemy poświęcić ten dzień na rozmowy i zacieśnianie relacji.

Obecnie w hotelach obserwujemy rezerwacje dla nawet 24-osobowych rodzin, które przyjeżdżają razem i spędzają czas przy stole, rozmawiając i delektując się świętami. Obsługa hotelu zajmuje się wszystkim, a goście mogą skupić się na relacjach i rozmowach. Jest to niezwykłe doświadczenie, zwłaszcza z perspektywy właściciela hotelu, obserwującego, jak rodziny spotykają się w recepcji, witają się i spędzają razem święta.

– mówi Grzegorz Gacek, właściciel Hotelu Szczawnica Park Resort & Spa.

Szczawnica Park Resort & Spa***** to wyjątkowy kompleks, w którego skład wchodzą trzy obiekty: luksusowy Hotel Szczawnica Park *****, nowo otwarte apartamenty premium Szczawnica Park Residence oraz nowoczesne i komfortowe apartamenty Willa Park. Ten unikalny kompleks został zaprojektowany tak, aby łączyć nowoczesny design, komfort i wyjątkowy charakter regionu malowniczych Pienin. Ideą Resortu jest odpoczynek w bliskości natury, tworzenie atmosfery slow life, poprzez doświadczanie smacznej regionalnej kuchni, a także relaksację. Wszystko to w klimacie wyjątkowej strefy Spa & Wellness nie bez przyczyny nazywaną „światem prawdziwego odprężenia”.

Więcej informacji na: www.szczawnica-park.pl

Źródło: materiał prasowy Agencja Face It, Hotel Szczawnica Park

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *