|

Bon turystyczny- które hotele wybrać

Za nami pierwszy tydzień z bonem turystycznym 500+. Program okazał się dużym sukcesem, co potwierdzają dane regularnie udostępniane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W ubiegłym tygodniu kwota płatności dokonywanych bonem przekroczyła 15 mln zł, a to dopiero początek. Portal Nocowanie.pl przygotował specjalną wyszukiwarkę, dzięki której znalezienie obiektów noclegowych akceptujących Polski Bon Turystyczny jest bardzo łatwe.

Uprawnieni do tego Polacy mogą aktywować bon turystyczny 500+ od 1 sierpnia 2020 r., wiele osób skorzystało już z takiej możliwości. Z myślą o turystach, którzy będą chcieli opłacić rodzinny pobyt za pomocą bonu na dziecko, portal Nocowanie.pl przygotował specjalną wyszukiwarkę.

Nasza lista stanowi uzupełnienie tej, która znajduje się na stronie POT. W portalu można znaleźć konkretne oferty obiektów noclegowych, z danymi kontaktowymi, opisem usług, zdjęciami i opiniami innych turystów. POT prezentuje wyłącznie nazwę, na jaką została zarejestrowana działalność gospodarcza i nie zawsze kojarzy się ona z branżą turystyczną. Natomiast portal Nocowanie.pl pomaga turystom w szybkim znalezieniu obiektu akceptującego Polski Bon Turystyczny i zaplanowani urlopu – mówi Kamila Miciuła, kierownik PR portalu Nocowanie.pl.

Dzięki temu można w kilka chwil znaleźć obiekt noclegowy, który akceptuje bon turystyczny. Do listy można trafić od razu ze strony głównej portalu lub korzystając z opcji filtrowania. Oferty oznaczone są specjalną odznaką, więc od razu wyraźnie widać, które miejsca biorą udział w programie Polski Bon Turystyczny.

W tej chwili lista liczy około 1500 obiektów, a każdego dnia dołączają tam nowe! Lista wszystkich podmiotów turystycznych, które w tej chwili przyjmują płatności bonem, znajduje się na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon turystyczny. Jak z niego korzystać?

Aby skorzystać z bonu turystycznego w wysokości 500 zł, należy go aktywować na PUE ZUS. Przyznawany jest na każde dziecko w rodzinie, które nie ukończyło jeszcze 18 lat. Dzieci niepełnosprawne otrzymują dodatkowe świadczenie, podnoszące wartość bonu do 1000 zł.

Należy pamiętać, że płatności mogą być dokonywane tylko za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne, realizowane na terenie Polski. Kiedy bon zostaje aktywowany, osoba uprawniona otrzymuje kod i za jego pomocą płaci przedsiębiorcom. Płatność potwierdza się za pomocą specjalnego kodu uwierzytelniającego, który przychodzi SMS-em w momencie dokonywania transakcji.

Bon ważny jest aż do 31 marca 2022 r., ale z opłaconego nim wypoczynku turyści skorzystają również po tej dacie.

Źródło: informacja prasowa portalu Nocowanie.pl, fot. Uwe_Jelting/ Pixaby.com

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *