city break na dzień kobiet
|

Wiosenny city-break w cenie bukietu kwiatów?

Karty podarunkowe, vouchery, niematerialne prezenty, możliwość doświadczenia czegoś nowego – to wśród Polaków jeden z trendów, który coraz wyraźniej widać. Przed nami 8 marca i Dzień Kobiet, a więc okazja, żeby zaskoczyć czymś, co nietuzinkowe. Podróż we dwoje, w dowolnym terminie, w cenie bukietów kwiatów? A może babski wypad w gronie przyjaciółek, żeby odetchnąć od codzienności? Tak, nadal można upolować mega okazje na zakup lotów w śmiesznej cenie, która śmiało może konkurować z ceną bukietu kwiatów, flakonu perfum czy kolacji w ulubionej restauracji. Dokąd? Np. na Sycylię, do miasteczka, w którym kręcono drugi sezon serialu Biały Lotos, do Tirany, Rzymu, Mediolanu czy Londynu.

Święta, Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka czy urodziny to coraz częściej okazje, by wykazać się kreatywnością i zaskoczyć obdarowywanego czymś, czego jeszcze nie dostał, a może nie śmiałby o tym zamarzyć. Podróżowanie jest dla Polaków bardzo istotną sferą. Wedle badań przeprowadzonych przez agencję badawczą Stem Mark dla Kiwi.com, co trzeci respondent z Polski na przestrzeni ostatnich 6 lat był na zagranicznej podróży co najmniej 5 razy, i choć wzrost inflacji wielu z nas dotkliwie odczuło, to nadal ponad 53% ankietowanych zadeklarowało, że nie mają zamiaru rezygnować z podróży, a zamiast tego poszukają tańszych kierunków i sposobów na podróż. *

Dokąd na city-break?

Dzień Kobiet to dobry pretekst, żeby wyskoczyć na city-break i spędzić czas tylko we dwoje. A może marzysz o spontanicznym wypadzie w babskim gronie, żeby zregenerować się, odetchnąć od codzienności i naładować słońcem, którego zimą było, jak na lekarstwo? Jeśli kierunek nie gra roli, a kluczowym kryterium jest cena, opcja wyszukiwania “Gdziekolwiek” na Kiwi.com umożliwi znalezienie najtańszych lotów w dowolnym terminie. 

Kiwi.com przygotowało listę najtańszych kierunków:

➔   Kwiecień do doskonały na wypoczynek we Włoszech i południu Europy. Temperatury są wówczas na tyle wysokie, że śmiało możemy nosić letnią garderobą, a jednocześnie nie cierpieć z powodu upałów. Kiwi.com podpowiada, że w kwietniu za lot do Rzymu zapłacimy 211 zł!! Więcej szczegółów dostępnych tutaj.

➔   Mediolan z kolei, który od lat jest w top 5 najpopularniejszych destynacji wśród Polaków, najtańszy będzie w październiku – bilet lotniczy będzie nas wówczas kosztował 169 zł! Jesień, podobnie jak wiosna, oferuje doskonale warunki pogodowe – dużo słonecznej aury, ale bez upałów. Co więcej, w październiku wielu z nas zaczyna tęsknić za minionymi wakacjami – krótki wypad do Włoch pozwoli naładować akumulatory pozytywną energią i witaminą D.

➔   Fani Sycylii i serialu “Biały Lotos”, mogą zacierać ręce. W kwietniu za bilety do Katanii, w okolicy której znajduje się Taormina – malownicze miasteczko i zarazem sceneria serialu  “Biały Lotos”, zapłacimy 282 zł! O tej porze roku na miejscu nie ma jeszcze tłumów turystów, a więc można się cieszyć kameralną atmosferą! Oprócz Taorminy, w trakcie krótkiego city-breaku można udać się do Syrakuz.

➔   Jeśli nie miałeś okazji odwiedzić jeszcze Hogwart i przeżyć przygody życia z bohaterami książki “Harry Potter” to warto pomyśleć o tym w marcu – jak donosi Kiwi.com bilety do Londynu kosztują wówczas 128 zł. Z lotniska Gatwick do Watford, gdzie zlokalizowane jest studio Warner Bros dojedziemy szybko i przyjemnie, a na miejscu czeka moc niezapomnianych wrażeń! Niektórzy twierdzą, że to najbardziej bajeczne miejsce na ziemi!

➔   Również w kwietniu, w bardzo przyjemnej cenie można udać się do stolicy Albanii, która z roku na rok zyskuje na popularności. Za lot zapłacimy 172 zł! Tirana jest położona w odległości 27 km od wybrzeża Morza Adriatyckiego, a więc romantyczne spacery i plażowanie, oprócz zwiedzania, jak najbardziej możliwe!

*Badanie ilościowe przeprowadzone metodą CAWI na próbie n=1010 w październiku 2022.

Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Źródło: informacja prasowa Kiwi.com/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *