|

Sezon na Azję rozpoczęty!

Kiedy najlepiej zwiedzać Azję? Oprócz tego, że w zasadzie o każdej porze roku, mimo pory deszczowej, która wcale nie musi być dotkliwa, to przyjmuje się, że przełom listopada i grudnia to najlepszy moment. Zwłaszcza w przypadku Azji Południowo-Wschodniej, która najczęściej przykuwa uwagę podróżujących – wówczas panuje tam pełnia lata. Kiwi.com, firma travel-tech i wyszukiwarka tanich lotów, przygotowała zestawienie azjatyckich destynacji, które tej zimy przyciągną turystów z Polski. Co ciekawe, oprócz tajskich plaż czy indyjskich pól ryżowych, nie mniej atrakcyjne okazały się Gruzja, Emiraty Arabskie, Azerbejdżan, Kazachstan czy Turcja. Warto wiedzieć, że Azja Centralna, a także Turcja oferują fantastyczne warunki narciarskie i pod tym kątem, cieszą się popularnością.

Co warto wiedzieć o Azji Południowo-Wschodniej?

To jeden z tych regionów świata, który przyciąga rzesze turystów, również z Polski. Od lat, w zestawieniu kierunków, które cieszą się największą popularnością, są Malediwy, Tajlandia, Wietnam czy Indie. Wedle analizy Kiwi.com, w tym roku, podróżujący z Polski w sezonie zimowym, postawią na Tajlandię oraz Indie. Obydwa kraje odwiedzili polscy finaliści World Travel Hacker – którzy w ramach wakacyjnej pracy przez miesiąc podróżowali właśnie po Azji, na co otrzymali budżet w wysokości 10 000 EURO. Wszystko, co zaoszczędzili mogli zabrać do domu – woleli jednak zostać na miejscu i kontynuować azjatycką przygodę. Ich bezcenna wiedza i doświadczenie mogą posłużyć każdemu, kto niebawem wybiera się do Azji. Oto kilka podpowiedzi od Katki i Cezarego:

Który kraj na początek, zarekomendować tym, którzy Azję odwiedzą po raz pierwszy?

Zdecydowanie Tajlandia i Wietnam – niezwykle przyjazne dla nowicjuszy. Dodatkowo, w Wietnamie bonusem jest łatwość przemieszczania się na skuterze – to zdecydowanie dominujący środek transportu i powszechnie stosowany zarówno przez lokalnych mieszkańców, jak i turystów.

Warto skorzystać z tanich lotów w regionie!

Będąc na miejscu, warto rozejrzeć się za połączeniem lotniczym między krajami. Zwykle są one bardzo tanie, więc z łatwością przedostaniemy się z jednego kraju do drugiego. My za najtańszy lot w trakcie pobytu w Azji zapłaciliśmy 25 EURO – było to połączenie lotnicze z Malezji do Phuket (Tajlandia).

Gdzie się stołować, pysznie i tanio?

ednogłośnie streetfood. Warto wybierać te miejsca, w których siedzą ludzie. Nawet jeśli z zewnątrz wydają się mniej atrakcyjne pod kątem estetycznym. Dużo klientów oznacza dobrą kuchnię. Lokalny streetfood jest nie tylko tani, ale i pyszny. Na przykład za zupę PHO w zestawie z herbatą bąbelkową płaciliśmy około 0,90 EURO.

Jak rezerwować nocleg?

W Azji z całą pewnością można być spontanicznym – znalezienie taniego i fajnego noclegu nie jest trudne. My na miejscu korzystaliśmy z serwisu Booking.com a także azjatyckiego odpowiednika, Agoda.

Co lepiej mieć przy sobie: gotówkę czy kartę?

Zdecydowanie kartę – w zasadzie można nią płacić wszędzie. Z kolei gotówkę w lokalnej walucie, którą warto mieć przy sobie, można wypłacić w bankomacie na lotnisku.

Najpopularniejsze kierunki azjatyckie w sezonie 2023/2024

Analiza Kiwi.com wskazuje, że tej zimy wśród użytkownicy z Polski najczęściej będą podróżować m.in. do Tajlandii, Indii, Gruzji, Turcji, Azerbejdżanu czy Kazachstanu. Warto pamiętać, że region Azji Centralnej oferuje fantastyczne warunki narciarskie, podobnie jak Turcja, zwykle kojarzona ze słonecznym wybrzeżem i wysokimi temperaturami. Stambuł to ogromny lotniczy hub – okno na cały świat i niemal bezkresne możliwości bardzo niedrogiego przemieszczania się po regionie Azji Centralnej. Dostępne na miejscu tanie linie lotnicze oferują tanie loty choćby do Kirgistanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kazachstanu, Azerbejdżanu czy Turkmenistanu.

NAJPOPULARNIEJSZE W 2023NAJPOPULARNIEJSZE W 2022
 TurcjaIzrael
 GruzjaTurcja
 Zjednoczone Emiraty ArabskieGruzja
 TajlandiaZjednoczone Emiraty Arabskie
 JordaniaJordania
 IndieIndie
 AzerbejdżanTajlandia
 KazachstanAzerbejdżan
 UzbekistanIndonezja
 Arabia SaudyjskaKazachstan

Kiwi.com wskazuje, że średnia cena za lot do Azji, jaka płacili podróżujący to 240 EURO.

Listopad jest miesiącem najczęściej wybieranym na podróż, zwłaszcza tygodnie:

  • 06.11.2023
  • 13.11.2023
  • 20.11.2023

Na kolejnym miejscu znalazł się grudzień, a po nim styczeń i luty.

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Źródło: informacja prasowa Kiwi.com/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *