relaks architektura
||

Idealnie zaprojektowany relaks

Architektura czerpiącą inspiracje z przyrody to jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzialna turystyka przyczynia się do poprawy jakości życia lokalnych społeczności i docenia miejscową kulturę. Takie są też projekty zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards, które zachwycają nie tylko piękną formą, ale też poszanowaniem tradycji i środowiska naturalnego.

Hiszpański Cable Hut autorstwa Jana Toledo

Cable Hut to wyjątkowa rezydencja, która harmonijnie współgra z naturą. Stworzona została z myślą o osobach kochających nietuzinkowe rozwiązania. Stwarza możliwość zasmakowania życia na wysokościach, bo konstrukcja jest zawieszona nad zboczem góry. To idealne miejsce dla tych, którzy kochają otwartą przestrzeń i skaliste krajobrazy. Projekt Cable Hut zapewnia komfortowe warunki dla czterech osób. Wnętrze rezydencji skrywa przestronną kuchnię z jadalnią, łazienkę oraz przytulną sypialnię z podwójnym łóżkiem. Dodatkowy niewielki pokój, może pełnić funkcję sypialni lub gabinetu, dostosowując się do potrzeb mieszkańców. Na szczycie znajduje się obszerny taras. To przestrzeń do kontemplacji piękna krajobrazu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Cable Hut pozwala skupić się na otaczającej przyrodzie. Duże okna i przesuwne szklane drzwi wokół budynku, zapewniają obfite oświetlenie i naturalną wentylację. Wnętrze wypełniają jasne odcienie drewna o matowym wykończeniu. Podłogi w takim stylu znajdują się w kolekcji Mountain Ash. W łazience drewno zostało przełamane elegancką bielą marmuru, taką jak kolekcja Marmo d’Oro od Grupy Tubądzin.Spójne meble, podłogi, ściany oraz dach, tworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Cable Hut to miejsce, które zaprasza do życia w spokoju i bliskości z naturą, oferując jednocześnie niezapomniane doznania w unikatowej przestrzeni wśród koron drzew.

Beris Eco Camp irańskiego architekta Mohammada Aref Ghorban

Beris położone jest na wschodzie Sistan Baluchistan w Iranie. To miasto o bogatej historii i urokliwej przyrodzie, obejmującej ocean, pustynię i góry. Surowość klimatu tego regionu, wysokie temperatury i silne wiatry, zawsze stanowiły wyzwanie dla jego mieszkańców. Projekt Eco-Camp w Beris odwołuje się do tradycyjnej architektury Sistanu. Powstał, aby zapewnić turystom wysokiej jakości bazę noclegową oraz umożliwić stworzenie nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności. Eco-Camp chce też promować wyjątkowo bogatą kulturę kulinarną regionu. Specjalna strefa gastronomiczna została zaplanowana jako przestrzeń do organizowania warsztatów kulinarnych. Turyści mogą wybierać pomiędzy prywatnymi pokojami hotelowymi i zakwaterowaniem w hostelu.Dzięki Eco-Camp, Beris staje się atrakcyjnym celem podróży, zapewniając turystom niezapomniane doświadczenia, zbliżając ich do przyrody i kultury tego urokliwego regionu.Jeśli chcesz stworzyć podobne przytulne wnętrza postaw na kolekcję Sfumato w łagodnych odcieniach szarości.

Węgierski ME Pavilions Ádáma Terleczky

Pawilony relaksacyjne ME Pavilions, zaprojektowane przez Ádáma Terleczky, manifestują głęboką bliskość z naturą, czerpiąc inspirację zarówno z kultury orientalnej, jak i buddyzmu. Projektant postawił na wykorzystanie lokalnych materiałów w połączeniu z nowoczesnym, minimalistycznym stylem. Projekt podkreśla subtelny związek między człowiekiem a przyrodą. Kolorystyka została starannie dobrana do krajobrazu, tak aby stanowiła z nim harmonijną całość. 

Koncepcja ME Pavilions obejmuje trzy obiekty. Pawilon o nazwie „DROGA”, zaprojektowano w taki sposób, że aby do niego dotrzeć, trzeba przejść przez jezioro. Ma to symbolizować akt oczyszczenia, który pomaga uwolnić się od zmartwień i problemów przed wejściem w przestrzeń relaksu i odpoczynku. Ta wyjątkowa ścieżka jest dodatkowo udekorowana pływającymi ogrodami japońskimi, które podkreślają charakter miejsca. Wnętrza pawilonów zostały zaaranżowane płytkami Grand Cave inspirowanymi pięknem naturalnej skały. ME Pavilions to harmonijne i spokojne miejsce, w którym człowiek może czerpać spokój i odprężenie pośród przyrody.

Wszystkie te inspirujące projekty zgłoszono do prestiżowego konkursu Tubądzin Design Awards. Kategoria CultureFORM kładzie nacisk na tworzenie otoczenia sprzyjającego wspólnemu odkrywaniu kultury i szukania równowagi z naturą. 

Źródło: informacja prasowa Tubądzin Design Award/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *