muzeadubaju
|

Kawy, iluzji, pereł i przyszłości. Oto najbardziej wyjątkowe muzea w Dubaju

Dubaj to wyjątkowe miasto, które przyciąga turystów z całego świata ofertą niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Mekka luksusu i nowoczesnej architektury przeplatanej bogatym dziedzictwem kulturowym. Szczyt popularności osiąga późną jesienią i zimą, kiedy temperatury pozwalają na komfortowe zwiedzanie i korzystanie z atrakcji na świeżym powietrzu. Dubaj ma też wiele do zaoferowania turystom, którzy już przyswoili wystarczającą ilość witaminy D (jak Dubaj) i szukają równie inspirujących alternatyw, jednak preferują klimatyzowane warunki.

Ponad 8,5 miliona odwiedzających w pierwszej połowie 2023 roku

W pierwszej połowie 2023 r. Dubaj odnotował ponad 8,5 mln międzynarodowych przyjazdów. Jest to o ponad milion wyższy wynik w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku, a jednocześnie  wyższy niż w pierwszym półroczu 2019 r., które zakończyło się z wynikiem 8,36 mln, co jest dowodem wyraźnego ożywienia po okresie pandemii. Największa grupa turystów (20 %), odwiedzających Dubaj w pierwszej połowie 2023 roku pochodziła z Europy Zachodniej. Od początku roku do kwietnia 2023 r., miasto przyciągnęło łącznie 6,02 mln odwiedzających, w ciągu następnych dwóch, najcieplejszych miesięcy, które zwykle przyciągają mniejszą liczbę podróżnych, zdołało zachęcić do odwiedzin aż 2,48 mln turystów.

Niezwykłe muzea

Nieoczywiste muzea to jeden ze znaków rozpoznawczych Dubaju. Każde z nich to prawdziwa uczta dla zmysłów, oferująca niezapomniane doświadczenia i wciągająca w fascynujący świat kultury, historii, nauki i iluzji. Jakie muzea warto odwiedzić podczas wizyty w Dubaju? Jeśli interesuje cię historia, sztuka, magia lub przyszłość świata skorzystaj z naszych rekomendacji.

Muzeum kawy

To niezwykle klimatyczne i magiczne miejsce, pokazujące jak ważne miejsce w kulturze Bliskiego Wschodu zajmuje kawa. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem kawy, to miejsce jest dla ciebie! Muzeum kawy przeniesie cię w czasie do korzeni i historii tego napoju. Dowiedz się, jak kawa była uprawiana i palona na przestrzeni wieków i odkryj różnorodność jej smaków podczas degustacji w muzealnej kawiarni.

Muzeum iluzji

Muzeum sztuki iluzji oferuje unikalne doświadczenia i niesamowite wrażenia związane z iluzją optyczną. Przygotuj się na umysłowy rollercoaster i sprawdź, czy dasz się oszukać swoim zmysłom. Muzeum jest świetną atrakcją dla dzieci i całej rodziny.

Muzeum dubajskie

Muzeum dubajskie zabierze cię na wycieczkę przez fascynującą historię Emiratów Arabskich, od skromnych początków po dzisiejszy spektakularny rozwój. Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać tradycje, kulturę i niezwykłą gościnność ludzi, którzy uczynili Dubaj tym, czym jest dzisiaj. Dzięki bogatej galerii w muzeum można zobaczyć m.in., jak wyglądały tradycyjne dubajskie domy, meczety czy plantacje daktyli.

Muzeum przyszłości

Jeden z najnowszych punktów na mapie Dubaju zachwyca swoją architekturą. Futurystyczna, srebrna bryła kształtem przypomina kapsułę czasu. Imponująca fasada muzeum wyróżnia się dzięki artystycznemu wykorzystaniu arabskiej kaligrafii, która pełni również rolę szklanych okien. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak będzie wyglądać świat za kilka dekad, to idealne miejsce dla ciebie. Muzeum przyszłości prezentuje innowacyjne technologie i projekty, które kształtują przyszłość naszej planety, rozwiązują globalne wyzwania i zmieniają świat. Dubajskie muzeum przyszłości zostało uznane przez National Geographic za jedno z 14 najpiękniejszych muzeów na świecie.

Muzeum pereł

Ostatnią propozycją w tym zestawieniu jest muzeum pereł. To hołd dla dziedzictwa Dubaju jako centrum handlu perłami i jeden z największych zbiorów pereł na świecie. Obok pięknych i rzadkich perłowych eksponatów, muzeum prezentuje rolę tych pięknych klejnotów w kulturze i histori rejonu Zatoki Perskiej.

Zaplanuj swoją podróż do Dubaju już dziś i przeżyj niezapomniane chwile w dubajskich muzeach, które stanowią prawdziwą dumę tego magicznego miasta. Do największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dostaniesz się z Lotniska Chopina w Warszawie, dzięki codziennym połączeniom z Warszawy do Dubaju, które są obsługiwane przez Boeingi 777-300ER. Aktualne promocje znajdziesz zawsze na stronie internetowej https://www.emirates.com/pl/polish/book/featured-fares/. Zaplanuj swoją niezapomnianą podróż już dziś.

Źródło: informacja prasowa Emirates/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *