gdzie jechać na majówk?
|

Gdzie jechać na majówkę? 5 zagranicznych kierunków z Polski last minute

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Większość urlopowiczów poczyniło już plany, jednak jeśli nie masz jeszcze pomysłu gdzie jechać na majówkę, prezentujemy 5 propozycji last minute.

Barcelona

Stolica Katalonii ze względu na idealne warunki pogodowe i stosunkowo częste loty z Polski jest idealnym kierunkiem na majówkę. Jest tam wiele do zobaczenia; oprócz popularnych miejsc typu Sagrada Familia czy Park Güell, coraz więcej osób udaje się na wycieczkę do Camp Nou. Jeśli nie chcesz odwiedzać popularnych i zatłoczonych miejsc, dobrym pomysłem będzie spacer po mieście i udanie się na punkt widokowy El Carmel.

Widok z bunkrów El Carmel

Paryż

Stolica Francji może wydawać się oklepanym miejscem, w które można jechać na majówkę. Z drugiej strony Paryż jest zawsze dobrym pomysłem, jeśli chodzi o romantyczną atmosferę, dobrą kuchnię i miejskie spacery. Loty do Paryża odbywają się regularnie z wielu polskich miast i lądują na trzech paryskich lotniskach.

Positano, Amalfi

Urocze włoskie miasteczko od kilku lat przyciąga coraz więcej turystów. O ile w sezonie letnim tłumy mogą negatywnie wpłynąć na jakość pobytu, o tyle maj zdaje się być idealnym miesiącem na odwiedziny. Sezon jeszcze się nie zaczął, a pogoda dopisuje. Przy okazji pobytu w Positano warto udać się do innych miejsc wybrzeża, w tym do Amalfi, na wyspę Capri lub do Salerno.

Toskania

Pozostając we włoskim klimacie dobrym pomysłem na majówkę będzie Toskania. Można udać się do Florencji, Bolonii lub Pisy, skąd warto wynająć samochód. Toskanię zdecydowanie warto zwiedzać samochodem lub skuterem. Toskania przyciąga średniowiecznymi miastami, winnicami, toskańskimi willami i kuchnią.

Taormina

Małe miasteczko na Sycylii jest świetnym pomysłem jeśli nie wiesz, gdzie jechać na majówkę. Miasto znajduję na wzgórzu, skąd rozprzestrzenia się widok na Morze Śródziemne. Pobyt w Taorminie to czas wypełniony plażowaniem, dobrym jedzeniem i spacerami po starówce.

red.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *