Abu Zabi z Polski
|

Już nie Dubaj, a Abu Zabi przyciąga turystów z Polski

Emiraty Arabskie to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych na świecie, gdzie pustynia i starożytna kultura Beduinów łączą się z nowoczesnym życiem miejskim. Choć do niedawna to Dubaj cieszył się największym zainteresowaniem wśród turystów z Polski, to wszystko wskazuje na to, że w tym roku może zostać zdetronizowany przez Abu Zabi. Kiwi.com, firma traveltech i wyszukiwarka tanich lotów wskazuje, że liczba rezerwacji do Abu Zabi wzrosła o 42%. Dlaczego? Wedle analizy Kiwi.com połączenia lotnicze z Polski do Abu-Zabi są 82% tańsze niż do Dubaju. Najtańsze loty są z Warszawy, Krakowa i Katowic. 

Dubaj czy Abu Zabi?

To zależy! Można też połączyć jedno z drugim.

  • Dubaj

Z danych dotyczących rezerwacji na Kiwi.com do 20 marca 2024 r. wynika, że w tym roku zainteresowanie najbardziej zaludnionym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dubajem, wzrośnie. Użytkownicy z Polski dokonali już o 17% więcej rezerwacji niż w tym samym czasie w ubiegłym roku i co ciekawe zapłacą o 13% mniej za bilet niż rok temu. W tym roku średnia cena lotu wynosi 367 EURO, podczas gdy w roku ubiegłym podróżujący płacili średnio 422 EURO. Osoby, które rezerwacji dokonały w listopadzie i grudniu ubiegłego roku zapłaciły o 20% mniej niż podróżujący rezerwujący lot w pierwszych miesiącach 2024 roku.

Rezerwacje dokonane jeszcze w 2023 roku wskazują, że Dubaj jest szczególnie popularny w chłodniejszych miesiącach: styczeń, luty, kwiecień oraz maj. W sezonie letnim, z uwagi na bardzo wysokie temperatury, zainteresowanie spada aż do października, kiedy znów zaczyna rosnąć. Użytkownicy z Polski udając się do Dubaju, na miejscu spędzają średnio tydzień. Najczęściej swoją podróż zaczynają w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i w Katowicach.

  • Abu Zabi

Jednak, jak wskazuje Kiwi.com, najtańsze bilety do Zjednoczonych Emiratów Arabskich są z Warszawy, i nie Dubaju, a do Abu Zabi. Można zaoszczędzić nawet 82% w porównaniu z lotem do Dubaju. Osoby, które rezerwacji dokonały z wyprzedzeniem, w listopadzie ub.r., za bilet płaciły średnio 160 EURO. Warto pamiętać, że paradoksalnie miasta nie są od siebie bardzo oddalone. Za transport taksówką z Abu Zabi do Dubaju zapłacimy w granicach 60-80 USD – ta opcja będzie najszybsza i zajmie około 1,5h. Najtańszym środkiem transportu będzie autobus – co prawda podróż zajmie nieco ponad 4h, ale zapłacimy za nią około 15 USD za osobę. Podróżując w grupie, warto jednak rozważyć taksówkę – koszt na osobę może być porównywalny do ceny biletu za autobus.

Z Emiratów do Azji

Emiraty Arabskie to bardzo dogodne miejsce na rozpoczęcie dalszej podróży, na Malediwy, Bali czy Sri Lankę. Warto pomyśleć o 2 odrębnych lotach różnymi operatorami linii lotniczych – można nie tylko więcej zobaczyć, zatrzymując się na dzień bądź dwa w Dubaju czy Abu Zabi (wiza turystyczna może być niezbędna), ale i znacznie mniej zapłacić. W kwietniu, czyli już zaraz, za lot z Katowic na Malediwy, z przesiadką w Abu Zabi zapłacimy już 2 187zł!

Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Źródło: informacja prasowa Kiwi.com

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *