Wybierasz się w podróż na Wielkanoc? W tych miejscach będzie tłoczno!

Wielkanoc już za 2 tygodnie. Kiwi.com sprawdza dokąd użytkownicy z Polski wybiorą się tym razem. Rzym od lat jest chętnie wybierany w okresie świąt Wielkanocy i wedle analizy Kiwi.com, w tym roku też, trasa Warszawa-Rzym należy do najpopularniejszych, podobnie jak Kraków-Paryż. Póki co, najwięcej turystów na wielkanocny urlop uda się z lotniska w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, a piątek 29 marca jest najchętniej wybieranym dniem na początek podróży. Gdzie już niebawem będziemy wypoczywać?

Gdzie będziemy wypoczywać?

Osoby poszukujące kameralnej atmosfery i ciszy, udające się na urlop w trakcie Świąt Wielkanocnych, powinni unikać poniższych kierunków. Tam z pewnością będzie tłoczno i głośno, z iście turystyczną atmosferą. Wedle analizy Kiwi.com, podróżujący z Polski w tym roku najczęściej udadzą się do:

 1. Rzymu
 2. Londynu
 3. Barcelony
 4. Paryża
 5. Mediolanu
 6. Aten

W tegorocznym zestawieniu TOP 20 znalazły się również bardziej odległe i egzotyczne destynacje, jak choćby:

 • Tajlandia
 • Turcja
 • Filipiny
 • Japonia
 • Stany Zjednoczone

W tym roku trasy Warszawa – Rzym oraz Kraków – Paryż należą do najchętniej wybieranych, a za nimi plasują się Warszawa – Barcelona i Warszawa-Ateny. Z Krakowa najczęściej polecimy do Londynu, a także do Rzymu, z kolei z Gdańska wybierzemy się głównie do Kopenhagi.

Kiedy i na jak długo wyruszymy w podróż?

Kiwi.com wskazuje, że obecnie to piątek 29 marca jest najchętniej wybieranym dniem na początek urlopu, a tuż za nim środa 27 marca (ostatni dzień szkoły), a także czwartek, 28 marca.  Ponad połowa użytkowników na miejscu spędzi do 3 dni, typowy city-break, a niemal co trzeci od 4 do 6 dni.

Ile w tym roku będzie kosztować nas Wielkanocny urlop?

W tym roku za bilet lotniczy zapłacimy o połowę więcej niż w roku ubiegłym. Średnia cena za lot to około 158 EURO, która w 2023 roku wyniosła 102 EURO. Za najczęściej wybierane przez podróżujących w tym roku, loty na krótkich trasach, średnia cena wyniosła 105 EURO, w ubiegłym roku z kolei była niższa o 32 EURO.

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Źródło: informacja prasowa Kiwi.com/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *