wakacje poza sezonem
|

Urlop poza sezonem? Wrzesień i październik popularny zwłaszcza wśród par!

Kiwi.com, firma traveltech i wyszukiwarka tanich lotów i podróży sprawdziła plany wakacyjne użytkowników z Polski. Okazuje się, że wrzesień i październik to miesiące, które nadal cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród par. Początek roku szkolnego to idealny moment na odpoczynek zwłaszcza dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów i stawiają na bardziej kameralną atmosferę. Wedle danych Kiwi.com 36% użytkowników ma zamiar spędzić od 1-2 tygodni na miejscu, a piątek 1 września to najpopularniejszy dzień wśród podróżujących na rozpoczęcie planowanych wakacji. Dokąd się wybierzemy? Południe Europy, jak zawsze, króluje!

Dla kogo wakacje we wrześniu?

Planowanie wakacji poza sezonem ma wiele walorów, zaczynając od niższych cen za loty czy zakwaterowanie, po bardziej kameralną atmosferę na miejscu. Wiele osób celowo zwleka z urlopem i planuje go właśnie we wrześniu, po to żeby uniknąć tłumów i hałasu, korzystając z ciszy i spokoju. Wedle analizy Kiwi.com we wrześniu i w październiku odnotowano wzrost rezerwacji wśród par. 36% użytkowników na miejscu spędzi od 1-2 tygodni, a niemal co trzeci wyruszy na przedłużony weekend od 4-6 dni i prawie tyle na pobyt do 3 dni.

Kiwi.com wskazuje, że najczęściej wybierany na podróż moment zbiega się z rozpoczęciem roku szkolnego. Najpopularniejsza jest szczególnie pierwsza połowa września, a piątek 1 września to najchętniej wybierana data.

Najpopularniejsze kierunki

Wrzesień i październik to nadal atrakcyjny podróżniczo czas, zwłaszcza na południu Europy, gdzie można liczyć na iście letnią aurę z mniej dotkliwymi temperaturami. Coraz częściej w zestawieniach pojawią się również kraje nordyckie, w których można liczyć na umiarkowany i przyjemny klimat. Wedle analizy Kiwi.com w tym roku, wśród najpopularniejszych kierunków na wakacje we wrześniu i w październiku znalazły się:

  1. Włochy
  2. Hiszpania
  3. UK
  4. Grecja
  5. Francja
  6. Portugalia
  7. Chorwacja
  8. Norwegia
  9. Niemcy
  10. Szwecja

Ile będzie nas kosztował urlop poza sezonem?

Jak wskazują analizy Kiwi.com, wakacje poza sezonem są znacznie tańsze niż w szczycie. Włochy najtańsze będą w październiku, kiedy podróżujący za bilet średnio płacili 96 EURO,  o 19 EURO mniej niż we wrześniu. 

Na lotach do Hiszpanii w październiku, w porównaniu z sezonem wakacyjnym, zaoszczędzimy około 30 EUR, płacąc średnio 139 EUR za podróż.

Z kolei Norwegia we wrześniu czy październiku będzie niemal o połowę tańsza niż w środku lata. Kiwi.com wskazuje, że turyści wybierający się tam we wrześniu za bilet średnio płacili 43 EUR, podczas gdy w sierpniu cena ta wynosiła 88 EURO.

Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Źródło: Kiwi.com/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *