|

Miejsca, które musisz zobaczyć podczas pobytu w Alicante

Alicante to miasto bardzo popularne i coraz częściej można zauważyć stamtąd sporo relacji w mediach społecznościowych. Odwiedziłam je dwa lata temu i uważam, że jest dobrym miejscem na weekend. A jeśli nie przepadasz za tłumami, warto wybrać się tam poza sezonem, np. w lutym, wtedy poczujesz się jak mieszkaniec. Co robić i co zobaczyć w Alicante? Oto propozycje 🙂

Alicante położone jest na południu Hiszpanii, pomiędzy Murcją a Walencją, a najbliższe lotnisko znajduje się w odległości 15 minut drogi od centrum. Jeśli nie planujesz wypożyczać samochodu (co jest niepotrzebne, jeżeli nie zamierzasz robić objazdówki), to z lotniska do miasta dostaniesz się autobusem. Poruszanie się piechotą po mieście jest zdecydowanie najlepszą opcją. Co prawda, w mieście kursują autobusy, ale podczas 3-dniowego pobytu, korzystanie z nich nie musi być konieczne, chyba, że nie lubisz dużo spacerować, wtedy autobus sprawdzi się świetnie.

Castillo de Santa Barbara

Czyli zamek na wzgórzu, będący znakiem rozpoznawczym miasta. Mam wrażenie, że jego panoramę widać z prawie każdego miejsca w centrum miasta, a widoki są oczywiście niesamowite. Jako, że na dojście i zwiedzanie zamku poświęciłam cały jeden dzień, nie zdecydowałam się na dojazd komunikacją miejską. Podążając za drogowskazami i zatrzymując się co chwilę, by zboczyć w jakąś uliczkę, droga do podnóża wzgórza zajęła mi około godziny. Kolejne tyle trzeba przeznaczyć na spacer do zamku pod górę 🙂 Warto, ponieważ podczas drogi, jak i z wież zamkowych, rozprzestrzeniają się widoki na morze, góry oraz miasto. W czasie zimy, niezwykłą panoramę tworzą palmy, lazurowy kolor morskiej wody oraz góry pokryte śniegiem, a to wszystko skąpane w promieniach słońca. Podczas spaceru po murach i korytarzach zamku, nie sposób nie zwrócić uwagi na roślinność, która niewątpliwie dodaje temu miejscu uroku.

Miejski port i plaża

Idąc z centrum miasta w dół do wybrzeża, tuż obok popularnej plaży Positiguet, znajduje się port. Szczególnie warto wybrać się tam na spacer przy zachodzie słońca. Stamtąd oczywiście rozprzestrzenia się widok na zamek w całej okazałości. Z portu prosta droga na plażę, jeśli jesteś w Alicante poza sezonem, nieprzeludnione plaże aż kuszą, aby się na nich zrelaksować i wsłuchać w szum morza.

Spacer po centrum …

Najbardziej popularnym deptakiem w Alicante jest Explanada de España, która w sezonie tętni życiem. Aleja przykuwa uwagę ze względu na kostki (których użyto kilka milionów), układające się w falistą, trójwymiarową mozaikę. Oprócz tej alei, słynna jest także bardzo kolorowa „Grzybowa ulica”, pełna wysokich figur, przypominających grzyby. Ulica ta na pewno przyciągnie uwagę tych młodszych 😉 Jeśli jednak wolisz okolice, które przyciągają prawdziwą hiszpańską atmosferą, to lepiej udać się na …

… spacer po starszej części miasta

Trzeba zajść do Parque de la Ereta (Park Ereta), który leży u podnóża zamku na wzgórzu. Stamtąd kierując się w dół, poczujesz się jakby w innym mieście. Stara dzielnica Santa Cruz pełna jest kolorowych budynków, ozdobionych unikatowymi ornamentami. Gubiąc się w mieście i chodząc „na czuja”, obserwuje się życie mieszkańców. Na pewno warto zajść do Basílica of St Mary of Alicante, a także zajść do knajpy na prawdziwe, hiszpańskie Tapas.

Magda Wawoczny

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *