Sylwester w górach – powitaj Nowy Rok na stoku!

Zastanawiasz się jak przywitać Nowy Rok? Niezależnie czy zechcesz sylwester przeżyć z bliską osobą, grupą przyjaciół czy rodziną warto spędzić go ciekawie! Dlatego jeśli lubisz niekonwencjonalne rozwiązania, postaw na aktywne powitanie roku w ośrodkach PKL na narciarskich stokach! 

Jedni wybierają wykwintne restauracje, drudzy domówki, ale są i takie osoby, które marzą by Nowy Rok przywitać aktywnie w górach. I to właśnie dla wszystkich miłośników sportów zimowych i aktywności na śniegu PKL przygotowały sylwestrowy skipass i dobrą zabawę na świeżym powietrzu! Nowy rok zamiast w butach do tańca przywitamy w butach narciarskich w ośrodkach PKL na Palenicy w Szczawnicy, Mosornym Groniu w Zawoi oraz Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdrój.

PKL Mosorny Groń – wjedź na nartach w nowy rok!

PKL Mosorny Groń w Zawoi

Sylwester na świeżym powietrzu w otoczeniu Beskidu Żywieckiego? Zdecydowanie takie atrakcje czekają na wszystkich zwolenników zimowego szaleństwa, którzy zechcą aktywnie przywitać nowy rok w ośrodku PKL na Mosornym Groniu w Zawoi! Tutaj przy doskonałej muzyce, o którą zadba DJ i z nartami  na dobrze wyratrakowanej trasie o długości 1,5 km „wjedziemy” w nowy rok!

PKL dla zwolenników takiej aktywności przygotowały sylwestrowe skipassy w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to całodzienny skipass, który pozwala szusować już od godziny 9:00 do godziny 00:30. Z kolei druga opcja pozwala na stoku spędzić sylwestrowy wieczór, ponieważ skipass obowiązuje w godzinach od 18:00 do 00:30.  

Oprócz muzycznych hitów na Mosornym Groniu, dostępna będzie również strefa gastro z pysznym jedzeniem, a o północy nie zabraknie tradycyjnej lampki szampana. Możemy być pewni, ze atmosfera – pomimo zimowej aury – będzie gorąca!

Skipass dostępny jest w sklepie internetowym PKL  w cenie 95 zł (normalny) oraz 79 zł (ulgowy). Można będzie go również zakupić 31 grudnia stacjonarnie w kasie w cenie 99 zł (normalny) oraz 85 zł (ulgowy).

Skipass sylwestrowy NonStop przy zakupie online dostaniemy za 165 zł (normalny) oraz 129 zł (ulgowy). W sylwestra ten skipass zakupimy także w kasie: 165 zł (normalny) oraz 135 zł (ulgowy). Skipassy wieczorne w dniu 31.12.23 nie będą sprzedawane.

Informacje na temat cen skipassów i ich dostępności znajdują się na stronie PKL

Karnawał czas zacząć! Gdzie? Na Mosornym!

Karnawał na trasach w ośrodku PKL na Morosnym Groniu w Zawoi

Nie tylko sylwester, ale i karnawał możemy spędzić na stoku. 6 stycznia narciarze w ośrodku PKL na Mosornym Groniu poszusują wieczorową porą! Kolej czynna będzie do godziny 23:00, a każdy kto zdecyduje się rozpocząć karnawał na stoku otrzyma 2 godziny szusowania gratis. Skipassy w korzystnych cenach dostępne są online.

W ten dzień już od godziny 18:00, w karczmie przy górnej stacji, dostępna będzie regionalna kuchnia oraz góralska kapela z muzyką na żywo. 

Sylwester na stoku w ośrodku PKL na Palenicy w Szczawnicy

Ośrodek PKL na Palenicy w Szczawnicy

Nowy Rok na stoku będziemy mogli również świętować w ośrodku PKL na Palenicy w Szczawnicy. Zdecydowanie tutaj czekać będzie na nas świetna zabawa połączona z sportową aktywnością! Na profesjonalnie przygotowanych trasach poszusujemy z sylwestrowym skipassem. Karnet dostępny jest w dwóch opcjach. Skipass NonStop, który pozwala na szusowanie w godzinach od 9:00 do 23:00 oraz do wyboru druga opcja – skipass sylwestrowy, dzięki któremu na stoku spędzimy czas od godziny 18:00 do 23:00.

W ośrodku PKL na Palenicy oprócz dobrze przygotowanych tras i sylwestrowych skipassów w Przystani Szafranówka – nowym regionalnym szałasie – czekać będzie na nas strefa gastroProponujemy zatem, spędzić cały dzień aktywnie na nartach, a w nocy po godzinie 23:00 dołączyć do zabawy na Placu Pod Kolejką organizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. Sylwester w ośrodku narciarskim PKL na Palenicy zapowiada się gorąco!

Króluj na stoku w Trzech Króli!

Sylwestrowe poprawiny na stoku w ośrodku PKL na Palenicy

To nie koniec niespodzianek, ponieważ ośrodek PKL na Palenicy już 6 stycznia zaprasza na wspólne szusowanie wieczorowa porą i narciarskie rozpoczęcie karnawału.  W tym dniu kolej czynna będzie do 23.00, a narciarze kupując skipass dostaną w prezencie dodatkowe 2 godziny (5 godzin jazdy w cenie 3 godzin). Oczywiście podczas szusowania nie zabraknie DJ, który zadba o doskonałą karnawałową muzykę.

Narciarski sylwester na Jaworzynie Krynickiej

Narciarski sylwester na Jaworzynie Krynickiej

Idealna propozycja dla aktywnych czeka również na Jaworzynie. Tutaj w sylwestra do dyspozycji będą dwie ozdobione kolorowym światłem trasy. Poszusujemy na trasie nr 1 oraz nr 6Podczas sylwestrowego szusowania będziemy mogli posłuchać muzycznych hitów, o które zadba DJ i zrelaksujemy się w strefie ApreSKI. Na narciarzy oraz snowboardzistów czekać będzie również strefa gastro, a także grillowisko, na którym sami będziemy mogli usmażyć grillowe smakołyki.

Ale to nie wszystko! W ten wyjątkowy wieczór czekać będzie na wszystkich sylwestrowiczów sporo niespodzianek.

Skipass sylwestrowy to ponad 4 godziny szusowania (od 20:00 do 00:00) oraz dobrej zabawy w przygotowanej strefie ApreSKIKarnet sylwestrowy można kupić w promocyjnej cenie  z wyprzedzeniem (normalny – 130 zł; ulgowy – 100 zł).

Dla osób, które ostatni dzień roku chcą w całości  spędzić na stoku, dostępny jest  skipass sylwestrowy NonStop (09:00 – 00:00) w cenie 220 zł (normalny) oraz 180 zł (ulgowy). W dniu 31.12.2023 r. będzie można zakupić skipass sylwestrowy w kasach biletowych w cenach: skipass sylwestrowy – 140 zł (normlany) oraz 110 zł (ulgowy); skipass sylwestrowy NonStop – 230 zł (normlany) oraz 190 zł (ulgowy).

Sylwester retro na Górze Parkowej

Sylwester retro na Górze Parkowej

Narciarzy wybierających się na Jaworzynę Krynicką oraz wszystkich turystów, którzy planują przyjazd do Krynicy-Zdrój zachęcamy do odwiedzin Góry Parkowej, gdzie również będziemy mogli powitać Nowy Rok

Ośrodek turystyczny PKL na Górze Parkowej

Niespodzianką, którą PKL przygotowały na Górze Parkowej dla turystów jest wspólny Sylwester w stylu retroKażdą osobę, która zdecyduje się w ten nietuzinkowy sposób powitać Nowy Rok, czeka muzyczna zabawa z DJ-em w rytmie największych przebojów z dawnych lat. Goście w muzyczną podróż wyruszą już od godz. 20:00. Punktualnie o północy uczestnicy retro sylwestra przywitają Nowy Rok pokazem sztucznych ogni oraz tradycyjną lampką szampana. W ten wieczór Parkowa Restauracja oraz Kawiarnia czynne będą przez całą noc, a w menu nie zabraknie smakowitych przekąsek oraz dań.

Retro sylwester na Górze Parkowej

Jeśli jednak nie planujecie sylwestrowego wyjazdu, warto zadbać o dobry nastrój i spędzić ten wyjątkowy czas w miłej, muzycznej atmosferze. Tej z pewnością nie zabraknie podczas audycji TOP Radia 357, która nadawana będzie z Zakopanego i to prosto z Kasprowego Wierchu oraz z GWARNO

Jak widać w ośrodkach turystycznych Grupy PKL szykuje się niezapomniana zabawa! Dlatego jedyne o czym warto pamiętać, to wcześniejszy zakup skipassów lub biletu sylwestrowego, dobry humor oraz pozytywne nastawienie na ostatnie dni 2023 roku!  

Nie zależnie czy zechcesz sylwester spędzić na stoku, czy w stylowym klimacie retro mamy nadzieję, że będzie to niezapomniany czas.    

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z 87-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Źródło: informacja prasowa Polskie Koleje Linowe

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *