|

Ostuni – co robić we włoskim białym mieście?

Jeśli właśnie kupiłeś lot do Bari i szukasz inspirujących miejsc do odwiedzenia w okolicy, to jesteś we właściwym miejscu. W tym tekście mowa będzie o Ostuni – urokliwym, białym miasteczku położonym na wzgórzu. Jest to miejsce, które po prostu zachwyca. A więc co robić w Ostuni? Niech przemówią fotografie!

Ostuni to małe miasteczko, w zasadzie całe można obejść w jeden dzień i wielu turystów właśnie tyle czasu poświęca na pobyt w tym miejscu. Ci podróżujący, którzy na cały pobyt w Apulii mają tylko kilka dni, często albo omijają Ostuni, albo jadą tam na kilka godzin. Jeśli masz więcej czasu to warto zostać w Ostuni na noc lub na kilka dni. Miasto robi niesamowite wrażenie w dzień, natomiast wieczory są tam równie magiczne.

Informacje o tym, jak dojechać do Ostuni, znajdziesz w tym tekście. Przy okazji możesz zainspirować się pozostałymi miejscami w Apulii i dowiedzieć się nieco więcej o tym regionie.

A więc co robić w Ostuni?

Spacerować i podziwiać! Przechadzki między ulicami to chyba najlepszy sposób na to, by zobaczyć najwięcej nieoczywistych miejsc, a takich w Ostuni mnóstwo. Po prostu trzeba się zgubić i w tym miasteczku to działa. Białe budynki są wysokie, a korytarze które tworzą się między nimi są kręte i wąskie. Z zewnątrz mieszkania zdobią kolorowe donice, rośliny i ozdoby naścienne, często tworzone przez lokalsów. Podczas spacerów towarzyszyć nam będą koty, które można spotkać na każdym kroku.

Przekąski podczas spaceru? Najlepsze to te kupione na jednym ze straganów lub lokalnych sklepików w Ostuni. Owoce, ciasteczka, foccacia… Warto jednak zatrzymać się w lokalach z widokiem na morze. Są i takie miejscówki, których tarasy są tak wysunięte, że z powodzeniem można z nich oglądać skąpane w słońcu białe mury miasta, na tle lazurowej wody.

Magda Wawoczny

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *