instax mini 99

Nowy Fujifilm INSTAX MINI 99 – podkręci kolor Twoich zdjęć

Najnowszy aparat natychmiastowy Fujifilm INSTAX MINI 99 podkręci kolor Twoich zdjęć.

Przedstawiamy również nowy film natychmiastowy INSTAX MINI PHOTO SLIDE oraz aktualizację aplikacji INSTAX UP!

RATINGEN, Niemcy, 14 marca 2024 r.: FUJIFILM Europe GmbH, Dział Imaging Solutions, z przyjemnością ogłasza wprowadzenie do sprzedaży najwyższej klasy analogowego aparatu do fotografii natychmiastowej, INSTAX MINI 99 (zwanego dalej MINI 99). Obok stylowego matowego wykończenia powierzchni w kolorze czerni, MINI 99 przynosi też zaawansowane nowe funkcjonalności, takie jak pokrętła efektów kolorystycznych, unikatowy włącznik efektu winietowania oraz tryby jasności obrazu i ustawiania ostrości. Wszystko to, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie potencjału każdego zdjęcia przy zachowaniu tradycyjnej stylistyki aparatów marki INSTAX.

MINI 99 oferuje jedyne w swoim rodzaju pokrętło efektów kolorystycznych. To unikatowe rozwiązanie pozwala zastosować sześć efektów – Faded Green (wyblakła zieleń), Warm Tone (ciepły odcień), Light Blue (jasny błękit), Soft Magenta (miękka magenta), Sepia i Light Leak (przenikanie światła). Pozwalają one użytkownikowi tworzyć jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne zdjęcia, dzięki możliwości modyfikacji i precyzyjnego dostosowania kolorystyki kadru. Funkcja efektów kolorystycznych opiera się na zmiennobarwnych diodach LED zainstalowanych wewnątrz korpusu. Diody odpowiednio doświetlają film natychmiastowy INSTAX MINI przed jego wydrukiem, tworząc w rezultacie pożądany efekt kolorystyczny na odbitce.

MINI 99 wyposażony został też w nowy, manualny włącznik efektu winiety umieszczony na tubusie obiektywu. Można go wykorzystać, aby uzyskać na odbitce artystyczny efekt cieniowanego obramowania kadru.

Postęp w dziedzinie technologii fotografii natychmiastowej pozwolił nam z jednej strony zachować charakterystyczny wygląd i styl, które tak pokochali nasi użytkownicy, a z drugiej strony wzbogacić nasz produkt nowymi, ekscytującymi rozwiązaniami technologicznymi, które autentycznie pozwolą im odzwierciedlić swoją kreatywność i artystyczną ekspresję

– stwierdził Shin Udono, Senior Vice President, FUJIFILM Europe GmbH, dział Imaging Solutions.

Dlatego właśnie INSTAX MINI 99 jest dla Fujifilm szczególnie ekscytujący. Wierzymy, że również dla miłośników fotografii natychmiastowej.

Pozostałe funkcje oferowane przez INSTAX MINI 99:

Pokrętło kontroli jasności: Funkcja ta oferuje pięć różnych poziomów jasności: pozycja Light („L+”) wskazuje najjaśniejszą ekspozycję, pozycje „L”, „D” i „N” oznaczają normalny zakres jasności ekspozycji, zaś pozycja Dark („D-”) pozwala na ustawienie najniższego dostępnego poziomu jasności ekspozycji.

Tryby fotografowania: Różnorodne tryby fotografowania poprawiają doświadczenia użytkowników i komfort korzystania z aparatu: tryb Indoor (fotografowanie we wnętrzach) został zaprojektowany z myślą o zdjęciach w słabych warunkach oświetleniowych; w trybie Sports zwiększa się prędkość migawki, co umożliwia wykonanie zdjęć obiektów w ruchu; tryb Double Exposure (podwójna ekspozycja) pozwala na połączenie dwóch ekspozycji na jednym zdjęciu oraz tryb Bulb (długiej ekspozycji), dzięki któremu możliwe jest wpuszczenie większej ilości światła podczas wykonywania zdjęcia i stworzenie efektu rozjaśnienia na odbitce.

Tryby ustawiania ostrości – Landscape (krajobraz), Standard i Macro są łatwo dostępne poprzez obrócenie pierścienia obiektywu. Tryb Landscape ostrzy na obiekty znajdujące się w odległości „3,0 m i dalej” od obiektywu aparatu. Tryb Macro idealnie nadaje się do zbliżeń, autoportretów i fotografowania obiektów znajdujących się w zakresie „0,3 m do 0,6 m”. Użytkownik może też wybrać tryb Standard do wszystkiego pomiędzy.

Samowyzwalacz: Jest zawsze pod ręką, gdy chcemy zrobić idealne ujęcie grupowe. Opcje sterowania błyskiem w MINI 99 obejmują tryb Auto, Fill-in (lampa błyskowa uruchamiana za każdym razem, niezależnie od warunków oświetleniowych), Red-eye Removal (usuwanie efektu czerwonych oczu) oraz opcja wyłączenia lampy błyskowej, w zależności od zastanych warunków oświetleniowych.

Uchwyt/stopka mocowania na statywie: Aby poprawić pewność chwytu w nawet najbardziej aktywnych sytuacjach zdjęciowych, MINI 99 został wyposażony w precyzyjnie wyfrezowaną stopkę mocowania na statywie, która pełni również funkcję wygodnego uchwytu, gdy jest zamocowana do korpusu (statyw jest sprzedawany osobno).

Rynkowemu debiutowi aparatu INSTAX MINI 99 towarzyszy wprowadzenie nowego wariantu filmu INSTAX MINI – PHOTO SLIDE. Ten nowy film natychmiastowy czerpie inspirację z wzornictwa motywów umieszczanych na ramkach montażowych do slajdów i klisz negatywowych i jest znakomitym uzupełnieniem niepowtarzalnych kadrów, jakie można tworzyć za pomocą aparatu INSTAX MINI 99.

Ceny i dostępność:

Aparat natychmiastowy Fujifilm INSTAX MINI 99 dostępny będzie w sugerowanej cenie detalicznej 899,00 PLN (z VAT). Urządzenie będzie można nabyć od 4 kwietnia 2024 r. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie instax.pl

Film natychmiastowy INSTAX MINI PHOTO SLIDE będzie dostępny w sprzedaży od 4 kwietnia 2024 r. w sugerowanej cenie detalicznej 46,99 PLN (z VAT) za pakiet (10 odbitek). Więcej informacji na temat nowego wariantu filmu natychmiastowego INSTAX MINI można znaleźć na stronie instax.pl

Aktualizacja aplikacji na smartfony INSTAX UP!

Jednak to jeszcze nie wszystko! Fujifilm ma również przyjemność ogłosić nową aktualizację naszej bezpłatnej aplikacji na smartfony INSTAX UP! Aplikacja INSTAX UP! została opracowana specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń marki INSTAX, którzy dzięki tej apce mogą cyfrowo skanować, importować, porządkować i przechowywać swoje zdjęcia w jednym miejscu i to niezależnie od wariantu filmu natychmiastowego INSTAX, modelu aparatu natychmiastowego czy drukarki INSTAX do smartfonów, jakich używają.

Najnowszą funkcjonalnością dodaną do apki INSTAX UP! jest opcja tworzenia albumów. Dzięki tej inteligentnej funkcji, użytkownik otrzymuje możliwość łatwego uporządkowania i przechowywania swoich cyfrowych zdjęć FUJIFILM INSTAX według tematów, takich jak wakacjeprzyjaciele czy ulubione. Dostępne opcje albumu w aplikacji obejmują dodawanie, tagowanie, udostępnianie, pobieranie i usuwanie zdjęć INSTAX z albumu cyfrowego, umożliwiając łatwe uporządkowanie cyfrowej kolekcji zdjęć INSTAX. Dla każdego albumu możliwe jest stworzenie widoku listy lub ramki. Zaktualizowana apka INSTAX UP! jest dostępna od dzisiaj.

O INSTAX

Obecna na rynku od 1998 r. marka INSTAX obchodziła w roku 2023 swoją 25. rocznicę urodzin. INSTAX, której początki miały miejsce w Japonii, wyrosła obecnie na markę o zasięgu globalnym, obecną w ponad 100 krajach całego świata, w tym w Europie, obu Amerykach, Chinach i Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki INSTAX można nie tylko błyskawicznie wydrukować ważne chwile zatrzymane w kadrze, lecz należy również traktować tę markę jako nowe narzędzie komunikacji, umożliwiające kreatywne wyrażanie siebie i dzielenie się odczuciami. Oprócz analogowych aparatów natychmiastowych linię INSTAX rozszerzyliśmy też o hybrydowe aparaty natychmiastowe, które pozwalają wykonywać zdjęcia z możliwością podglądu fotografowanego ujęcia dzięki wyświetlaczowi na tylnej ściance aparatu, a także umożliwiają wybór i wydruk ulubionych ujęć. W ramach linii INSTAX udostępniliśmy także drukarki do smartfonów umożliwiające łatwy i natychmiastowy wydruk zdjęć wykonanych za pomocą smartfona. Ponadto, w całym świecie aktywnie promujemy współpracę na wielu polach, takich jak moda, muzyka, sporty i gry wideo. W dziedzinie sportów jesteśmy jednym ze sponsorów wydarzenia FUJIFILM INSTAX Undisputed Masters, międzynarodowego turnieju breakdance, podczas którego szeroko promujemy wartości INSTAX.

FUJIFILM, INSTAX, FUJIFILM INSTAX MINI 99 są znakami towarowymi FUJIFILM Corporation i spółek stowarzyszonych. © 2024 FUJIFILM Europe GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Źródło: informacja prasowa FUJIFILM Poland Sp. z o.o./ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *