Puchar_Jaworzyna
|||

Kibicujemy razem na Jaworzynie Krynickiej podczas Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim

Na te dni z pewnością czeka każdy kibic i miłośnik sportów zimowych! W ośrodku zimowym Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej startuje Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim. To będą historyczne zawody, podczas których nie zabraknie emocji na najwyższym poziomie! Już 24 i 25 lutego po raz pierwszy w Polsce najlepsi snowboardziści zmierzą się w pucharowej rywalizacji.

Tegoroczny sezon zimowy w krynickim ośrodku Grupy PKL zdecydowanie należy do atrakcyjnych i wyjątkowych. Po pierwsze obfituje w sporo nowości i jeszcze więcej tras narciarskich, po drugie właśnie na Jaworzynie Krynickiej – po raz pierwszy w Polsce – rozegnany zostanie Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim. Do tego historycznego wydarzenia zostało zaledwie parę dni.

Na te dni czekamy od maja, kiedy Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) podjęła decyzję, by zorganizować Puchar Świata w snowboardzie w Polsce i to właśnie na Jaworzynie Krynickiej. To dla nas ogromne wyróżnienie, że ośrodek Grupy PKL w Krynicy-Zdroju stanie się centrum światowego sportu. Ośrodek na Jaworzynie Krynickiej jest wyjątkowym miejscem, gdzie każdy znajdzie odpowiednie dla siebie trasy narciarskie. Również tę dedykowaną do rozegrania Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim. Bardzo cieszymy się, że to już lada chwila i będziemy wszyscy świadkami tego historycznego wydarzenia, które jestem przekonany, że dostarczy nam niesamowitych emocji. Do zobaczenia na Jaworzynie!

– mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.   
Kibicujmy razem na Jaworzynie Krynickiej!

Puchar Świata w snowboardzie na Jaworzynie Krynickiej – tego nie można przegapić!

Zawody w ramach FIS Snowboard World Cup Krynica 2024 odbędą się 24 i 25 lutego w ośrodku sportów zimowych Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej. W rywalizacji wezmą udział zawodniczki i zawodnicy z 16 krajów z całego świata, w tym również nasi reprezentanci. Podczas zawodów będziemy mogli podziwiać między innymi mistrza świata Oskara Kwiatkowskiego, Marysię Bukowską-Chyc, Olimpię Kwiatkowską czy Michała Nowaczyka. 

Jest to historyczne wydarzenie i święto kibiców sportów zimowych. To pierwsze w Polsce  zawody w ramach Pucharu Świata w snowboardzie, dlatego zależy nam, by wszyscy entuzjaści tego wydarzenia mogli znaleźć się w jego centrum. Chętni wciąż mogą odebrać bezpłatne wejściówki. Zachęcamy do wspólnego kibicowania na Jaworzynie

– mówi Adam Małysz, prezes PZN.

To będzie niepowtarzalne widowisko. Zawodnicy w Krynicy pojawią się już w środę 21 lutego, przez kolejne dwa dni zaplanowane zostały treningi. 23 lutego o godz. 18:30 w Pijalni Głównej na krynickim deptaku odbędzie się również uroczyste i oficjalne losowanie numerów startowych. Podczas losowania będzie można spotkać się z zawodnikami, wymienić kilka słów, zdobyć autografy czy zrobić pamiątkowe zdjęcia. Ale prawdziwe emocje czekać będą na wszystkich wsobotę (24 lutego) oraz w niedzielę (25 lutego). Przez dwa dni zawodnicy będą rywalizować ze sobą w slalomie gigancie równoległym na trasie 2A na Jaworzynie Krynickiej.

Mistrzowski ośrodek sportów zimowych

To nie przypadek, że zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane w Polsce i to właśnie na Jaworzynie Krynickiej. Na decyzję FIS złożyło się klika kluczowych faktów, zarówno sukcesy naszych sportowców na arenie międzynarodowej – Mistrzostwo Świata Oskara Kwiatkowskiego oraz brązowy medal Oli Król, starania PZN oraz wymagane warunki techniczne, jakie spełnia ośrodek narciarsko-snowboardowy Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka należący do Grupy PKL.

Ośrodek Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej

Ośrodek na Jaworzynie Krynickiej należący do Grupy PKL to miejsce, które wśród miłośników sportów zimowych cieszy się sporą popularnością. Jest to jedna z największych stacji narciarskich zlokalizowanych w południowo-wschodniej części Małopolski. To właśnie tutaj z tras chętnie korzystają rodziny z dziećmi, amatorzy sportów zimowych oraz zaawansowani narciarze czy snowboardziści. 

Krynicki ośrodek już od kilku sezonów może pochwalić się trasą FIS nr 5, która jest miejscem zarówno treningowym, jak i areną zmagań zawodów sportowych odbywających się w ramach programu PolSKI Mistrz, którego inicjatorami są PKL i PFR wraz z PZN. Sporą zaletą tego ośrodka jest różnorodność tras oraz malownicze widoki, które czekają tutaj na miłośników narciarstwa i snowboardu. Krynicki ośrodek sportów zimowych Grupy PKL kusi jednak nie tylko pięknymi i rozległymi panoramami na Beskid Sądecki, Góry Leluchowskie czy Tatry Wschodnie, ale przede wszystkim aż 12 trasami o łącznej długości niemal 14 km

Od początku sezonu zimowego narciarze mają do dyspozycji nową 4-os kolej krzesełkową o nazwie „Siódemka” wraz z zupełnie nową trasą narciarską dla początkujących. 

Do dyspozycji miłośników sportów zimowych są tutaj także nowoczesna – udostępniona w ubiegłym roku – 6-osobowa kolej krzesełkowa Jaworzyna Express, koleje krzesełkowe i wyciągi orczykowe oraz kolej gondolową. Obok stacji dolnej znajduje się elegancki Hotel Jaworzyna Krynickaliczne restauracje, szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard, Akademia Misia Polarnego, wypożyczalnia nart, serwis Wintersteiger oraz  centrum testowe Rossignol i HEAD.

Grupa PKL i PFR wspierają rozwój sportów zimowych w kraju

Misją Grupy PKL jest między innymi rozwój sportów zimowych w kraju. Zawody FIS w ramach Pucharu Świata rozegrane zostaną właśnie w krynickim ośrodku Grupy PKL na trasie 2A o długości 900 metrów. Startujący zawodnicy otrzymują od Grupy PKL wsparcie zarówno finanasowe, jak i w postaci udostępnienia tras narciarskich oraz zaplecza sportowego. PKL i PFR wspólnie wspierają zawody Polsce w ramach Pucharu Świata również finansowo. Obie Grupy są jednymi z głównych sponsorów wydarzenia. 

To nie pierwszy raz, kiedy PKL angażuje się i wspiera rozwój sportów zimowych w kraju. Grupa PKL i PFR wraz z PZN są inicjatorem programu PolSKI Mistrz, który powstał w 2020 roku. Bazę Programu PolSKI Mistrz stanowi wsparcie finansowe obejmujące m. in. Kadry Narodowe PZN, a także organizacja zawodów międzynarodowych z kalendarza FIS na polskich stokach, które głównie odbywają się na trasach narciarskich ośrodków Grupy PKL.

W ośrodkach Grupy PKL rozwijamy bazę treningową dla narciarzy  i snowboardzistów. Udostępnienie tras dla sportu wyczynowego jest misją, która wpisuje się w społeczną odpowiedzialność biznesu realizowaną przez PKL. Dla nas to bardzo ważne, że możemy wspierać projekty sportowe nie tylko finansowo, ale i przez udostępnienie tras w ośrodkach

– podkreśla Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Spotkajmy się na Jaworzynie

Jak wdać ten rok na Jaworzynie obfituje w sporo nowości oraz emocji na wysokim poziomie. Trasa nr 2A jest aktualnie przygotowywana do pucharowych zawodów. Jeśli chcecie być częścią tego historycznego wydarzenia, to zapraszamy do pobrania bezpłatnych wejściówek, które dostępne są w kasach ośrodka Grupy PKL na Jaworzynie i okolicznych hotelach w Krynicy-Zdroju

Warto obserwować newsy związane z wydarzeniem i kibicować naszym zawodnikom! 

Organizatorzy Pucharu Świata zalecają korzystanie z darmowej komunikacji miejskiej, busy będą kursować z centrum Krynicy-Zdroju pod stację Jaworzyna Krynicka. Szczegóły dotyczące dojazdu można znaleźć TUTAJ.

Szczegóły związane z rywalizacją sportową można śledzić w mediach społecznościowych PZN Od Deski Do Deski. Aktualności związane z organizacją Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim w Polsce na stronie WorldCupKrynica.pl oraz PZN i PKL Jaworzyna Krynicka.

Pierwszy raz w historii Puchar Świata w snowboardzie zagości w Polsce. Na trasie nr 2A na Jaworzynie Krynickiej rywalizować będą najlepsi zawodnicy w snowboardzie alpejskim kobiet i mężczyzn. Zapraszamy wszystkich w terminie 24-25.02.2024 roku do kibicowania reprezentantom Polski oraz sportowcom, którzy będą walczyć o podium Pucharu Świata w Krynicy-Zdrój. Bądźmy razem uczestnikami sportowego święta wraz z bohaterami wielkiego międzynarodowego wydarzenia.

Celem programu PolSKI Mistrz jest przede wszystkim promocja narciarstwa i snowboardu wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do sportu oraz wsparcie organizacyjne i finansowe prowadzące do rozwoju narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Polsce. Inicjatorami Programu PolSKI Mistrz są Polskie Koleje Linowe (PKL), Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i Polski Związek Narciarski (PZN).

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Źródło: informacja prasowa Polskie Koleje Linowe

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *