Kiwi.com sprawdza, dokąd udamy się na święta i nowy rok

Zima to czas szczególny i obfitujący w okazje do podróżowania. Świąteczne jarmarki, które cieszą się szczególną popularnością wśród pokolenia Z, ferie zimowe, na które czekamy z utęsknieniem, a między nimi okres świąt Bożego Narodzenia, który wielu z nas wykorzystuje na to, by celebrować poza granicami kraju. Wedle analizy Kiwi.com, firmy travel tech i jednej z wiodących wyszukiwarek tanich lotów, najwięcej użytkowników na podróż wybrało datę 22 grudnia, a niewiele mniej na pokład samolotu wsiądzie w samą Wigilię! Gdzie w tym roku będziemy celebrować święta i witać Nowy Rok? Budapeszt, Paryż, Wiedeń to tylko niektóre z najczęściej wybieranych miast. Wśród top 20 kierunków znalazły się również Malta, Grecja i Turcja.

Może wydawać się zaskakujące, że zimą, kiedy doskwiera nam zazwyczaj brak słońca, krótkie dni lub niższe temperatury, wiele osób decyduje się na wyjazd do krajów skandynawskich i Europy Zachodniej. Zima pod względem cenowym to doskonały czas na organizację dalszych i dalekich podróży, wielu użytkowników z Polski zdecydowało się na wyjazd do USA czy Kanady.

Święta Bożego Narodzenia rządzą się swoimi zasadami. Jest to jeden ze szczytów sezonu w ciągu roku, kiedy bilety lotnicze są zwykle droższe, dlatego warto kupić je z odpowiednim wyprzedzeniem. Dane Kiwi.com wskazują, że polscy użytkownicy są tego świadomi. 66% z nich rezerwacji dokonała z wyprzedzeniem od 21-60 dni przed planowaną podróżą. Choć w tym roku średnia cena lotu na krótkich trasach jest nieco wyższa (81,5 EUR) niż w 2022 roku (74 EURO), to pasażerowie dołożyli wszelkich starań, by za bilet oraz usługi dodatkowe, jak dodatkowy bagaż czy wybór miejsca zapłacić poniżej 100 EURO.

Co ciekawe, w tym roku najwięcej użytkowników na podróż wybrało czas okołoświąteczny i datę 22 grudnia, a niewiele mniej na pokład samolotu wsiądzie w samą Wigilię, 24 grudnia.

Dokąd polecimy na święta?

Kiwi.com sprawdziła najczęściej wybierane przez podróżujących kierunki na świąteczne voyage. Słoneczna i stosunkowo ciepła o tej porze roku Hiszpania oraz Włochy znalazły się w czołówce, a tuż za nimi Wielka Brytania, Norwegia, Francja, a także Niemcy. Wśród top 20 kierunków znalazły się również Malta, Grecja i Turcja.

W nadchodzące święta najwięcej z nas będzie podróżować z Warszawy do Paryża, Wiednia, Barcelony, Mediolanu, Budapesztu i Londynu.

Co drugi podróżujący z Kiwi.com w miejscu docelowym ma zamiar spędzić około 3 dni, a co piąty około tygodnia – nieco dłużej, niż w ubiegłym roku. 

Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Źródło: KIWI.com/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *