Fundacja_Argan
|

Fundacja Argan zachęca do odkrywania kultury Maroka

Jak sprawić, aby wydarzenie na długo pozostało w pamięci uczestników? Nowo powstała Polsko-Marokańska Fundacja Argan, której celem jest promocja marokańskiej kultury i budowanie dobrych relacji, zachęca, by dodać do niego orientalny akcent. Ceremoniał miętowej herbaty nada specjalną rangę spotkaniu, a stół z marokańskimi słodkościami pomoże trafić do serc uczestników.

Maroko w ostatnich latach zyskało dużą popularność jako kierunek turystyczny zachwycając podróżników. Teraz poznawanie kultury tego kraju można zacząć już w Polsce dzięki Polsko-Marokańskiej Fundacji Argan. Skupia się ona na promowaniu marokańskiej kultury, sztuki i edukacji oraz integracji społeczności polskiej i marokańskiej w myśl głównego hasła: „Pielęgnujemy kulturę, dbamy o ludzi i rozwijamy pasje”.

Wśród flagowych propozycji działań fundacji znajdują się rytuał miętowej herbaty i stół z tradycyjnymi słodkościami, takimi jak: briwat, ghriba czy chebakia.

Ceremoniał miętowej herbaty pielęgnowany przez Fundację Argan to ważny element kultury i tradycji Maroka, który symbolizuje gościnność, przyjaźń oraz czas spędzany z bliskimi. Wprowadzenie tego elementu do wydarzenia nadaje mu szczególnej oprawy, podnosi jego rangę , a jednocześnie zachęca do rozmów i integracji 

–  mówi Hassna Ezzara, prezes i założycielka Fundacji Argan.

W eventowej ofercie mieszczą się także prezentacje tematyczne, seminaria, pokazy mody, wystawy,  warsztaty kulinarne, którym towarzyszą oryginalne, różnorodne rekwizyty i tradycyjne stroje.

Jak łączyć przyjemne z pożytecznym?

Propozycje wydarzeń organizowanych przez Polsko-Marokańską Fundację Argan skierowane są do jednostek administracji publicznej, samorządowych i pozarządowych, instytucji edukacyjnych oraz biznesu.

Spotkania międzykulturowe to dobra okazja do wymiany doświadczeń i poznania innych, ciekawych stylów życia i zwyczajów. Mają one szczególne znaczenie, gdyż poszerzają wiedzę, ale umożliwiają budowanie nowych relacji. Obecność różnych kultur w społecznym porozumiewaniu się wzbogaca każdego człowieka

– podkreśla dr Aniela Kucharska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, pomysłodawczyni i koordynatorka spotkania oraz wystawy pt. „Dziedzictwo kulturowe narodu marokańskiego”, które w listopadzie przygotowała Fundacja Argan.

Wprowadzenie akcentu marokańskiego może stać się ciekawym wyróżnikiem spotkań firmowych, dzięki któremu wydarzenie na dłużej zostanie w pamięci uczestników. Hassna Ezzara zachęca do współpracy, ale podkreśla także, że podmioty zainteresowane działaniami fundacji powinny kierować się takimi wartościami jak: wzajemnie zrozumienie, szacunek i tolerancja. Środki z realizacji wydarzeń fundacja przeznaczy  m.in. na cele charytatywne, w szczególności na pomoc dzieciom i seniorom.

Źródło informacji: Lawenda Public Relations/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *