||

Weekend premierowych lotów z PLL LOT bezpośrednio z Wrocławia do Seulu i z Rzeszowa do Mediolanu

  • Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie na trasie Wrocław – Seul oraz Rzeszów – Mediolan.
  • Nowe połączenia to kolejny etap rozwoju siatki połączeń, zgodnie z przyjętą strategią narodowego przewoźnika.

W miniony weekend odbyły się inauguracyjne rejsy PLL LOT na trasach Wrocław – Seul oraz Rzeszów – Mediolan. Pierwszy, bezpośredni rejs z wrocławskiego Lotniska im. Mikołaja Kopernika na lotnisko Seul-Incheon odbył się w piątek, 3 listopada 2023 r. Z kolei lot z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka na lotnisko Mediolan-Malpensa miał miejsce w sobotę, 4 listopada 2023 r. Nowe połączenia to początek realizacji jednego z założeń nowej strategii Polskich Linii Lotniczych, w ramach której narodowy przewoźnik umacnia swoją pozycję na regionalnych lotniskach i wspiera rozwój rynku turystycznego. 

Wrocław – Seul

Wrocław i Korea Południowa łączą się w bliskim partnerstwie szczególnie w obszarze wymiany gospodarczej. Nowe połączenie w ofercie PLL LOT na trasie Wrocław – Seul odpowiada na rosnący popyt na podróże z Dolnego Śląska do stolicy Korei Południowej. Pierwszy Boeing 787 Dreamliner do stolicy i największego miasta Korei Południowej wystartował z Wrocławia 3 listopada o godzinie 16:25 czasu lokalnego. W sezonie zimowym, loty z Wrocławia odbywać się będą raz w tygodniu w piątki o godzinie 16:25, a czas rejsu to 11 godzin 20 minut. Natomiast loty powrotne z Seulu zaplanowano w godzinach porannych – 8:50, a rejs zajmie 13 godzin 40 minut. W sezonie letnim samolot wystartuje z Wrocławia do Seulu o godzinie 18:05, zaś w drogę powrotną wyruszy o godzinie 9:05 czasu lokalnego. Rejs łączący Wrocław – Seul będzie obsługiwać Boeing 787-8 Dreamliner, a ceny biletów w obie strony zaczynają się od 2900 zł w klasie Economy, 7900 zł w klasie Premium oraz 14900 zł w klasie Business.

Wrocław jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i akademickim, co ma przełożenie na bliską współpracę polsko-koreańską – ponad połowa z blisko sześciuset koreańskich przedsiębiorstw ma swoje siedziby właśnie na Dolnym Śląsku. Powstają tu nie tylko fabryki, ale również oddziały R&D największych firm. Bezpośrednie połączenie na trasie Wrocław – Seul to kolejny krok w ramach rozwijających się relacji handlowych. Cieszę się, że możemy zaproponować bezpośrednie rejsy ze stolicy Dolnego Śląska do Seulu. Jestem przekonany że to połączenie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem naszych pasażerów

– mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych.

Rzeszów – Mediolan

Mediolan to fantastyczny kierunek dla wszystkich, którzy chcą odkryć serce Lombardii, czy pobliskie kurorty narciarskie. 

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie między Rzeszowem a Mediolanem, a pierwszy lot odbył się w minioną sobotę, 4 listopada o 16:50. Embraery narodowego przewoźnika będą latać z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka na lotnisko Mediolan-Malpensa raz w tygodniu – w soboty. W stronę powrotną wyruszą również w sobotę, o godz. 19:45, a czas lotu wyniesie 2 godziny. 

Trasa RZE – MXP – RZE będzie funkcjonować przez cały sezon zimowy. Na swoje gościnne pokłady PLL LOT zapraszają podróżnych z lotniska Rzeszów-Jasionka do 23 marca 2024. Cena biletu powrotnego zaczyna się od 349 zł z bagażem podręcznym.

Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek. 

Źródło informacji: informacja prasowa Polskich Linii Lotniczych LOT

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *