Lodowisko na 59. piętrze?

Wedle danych Kiwi.com, firmy travel tech i wyszukiwarki tanich lotów, w tym roku wśród topowych kierunków na świąteczne podróże znalazły się m.in europejskie stolice, a wśród nich Paryż, Wiedeń czy Budapeszt. Oprócz świątecznych jarmarków uwagę przykuwają najbardziej spektakularne lodowiska, dostępne na miejscu, jak choćby to w Paryżu, ulokowane na 59. piętrze wieżowca Montparnasse Tower, z widokiem na Wieżę Eiffla, Sacré Coeur i La Défense. To 230m2 powierzchni dedykowanej dla fanów łyżwiarstwa. Kiwi.com sprawdza co jeszcze ciekawego i gdzie jeszcze czeka na podróżujących!

1. Wiedeń – lodowisko na Rathausplatz

Wiedeń, to wedle Kiwi.com, jeden z topowych kierunków na okołoświąteczne podróże. Będąc na miejscu, nie sposób nie dotrzeć na Rathausplatz, zlokalizowany przed wiedeńskim ratuszem, który zimą zmienia się w jedno z najbardziej spektakularnych lodowisk, o powierzchni 3000 m2! Ale to nie wszystko! Wokoło rozstawione są świąteczne budki i stoiska, w których można spróbować lokalnych przysmaków, od kiełbasy na gorąco, po czosnkowy chlebek, kremowy ajerkoniak czy gluhwein, czyli grzane wino z korzennymi przyprawami. Nie martw się o łyżwy – wypożyczysz je na miejscu, a potem sam zdecydujesz, którą trasę wybrać: bardziej krętą czy tradycyjną.

2. Paryż – lodowisko na 59 piętrze Montparnasse Tower

Paryż, podobnie jak Wiedeń czy Budapeszt, jest jedną z najbardziej popularnych destynacji na zimowe podróże. Czym Paryż przyciąga, wszyscy wiemy. Ale tylko zimą można udać się na jedyne w swoim rodzaju lodowisko o powierzchni 230 m2, ulokowane na 59. piętrze wieży Montparnasse. Co prawda na miejscu nie ma świątecznych straganów i budek, z przysmakami i souvenirami, za to jeżdżąc na łyżwach można podziwiać panoramę Paryża, włącznie z Wieżę Eiffla, Sacré Coeur i La Défense. Lodowisko zostanie otwarte po Bożym Narodzeniu. O zakupie biletów warto pomyśleć z wyprzedzeniem – rozchodzą się, jak ciepłe bułeczki.

3. Londyn – Pałac Hampton Court

Londyn, bez zmian, również i w tym roku – jak wskazuje Kiwi.com – przyciągnie tłumy odwiedzających z Polski. Na liście miejsc wartych odwiedzenia warto zanotować Pałać Hampton Court. Nie tylko dlatego, że przyciąga turystów z całego świat za sprawą Magicznego Ogrodu, inspirowanego stylem Tudorów. To właśnie tutaj zimą można poszaleć na łyżwach, w pięknej, iście królewskiej scenerii. Na miejscu czeka wypożyczalnia sprzętu, a także kilka miejsc, w których spragnieni i głodni znajdą lokalne przysmaki i napoje.

4. Południowy Tyrol – Jezioro Fiè

Włochy oprócz Hiszpanii i UK to kraj, który cieszy się wzięciem wśród polskich turystów, a trasa Warszawa-Mediolan to jedna z najczęściej wybieranych na nadchodzące święta. Poszukujący wrażeń i przygód powinni udać się do miasta Balzano, a w zasadzie 12 km poza nie – to tam znajduje się Jezioro Fiè. Zimą zmienia się w lodowisko,  otoczone ośnieżonymi szczytami i drzewami – wygląda absolutnie pocztówkowo! Na miejscu oprócz łyżwiarzy, można spotkać fanów curlingu i hokeja na lodzie! Niestety na miejscu nie ma wypożyczalni łyżew – trzeba zabrać ze sobą swój sprzęt. Przyda się i krem do opalania. Włoskie słońce potrafi smalić równie mocno zimą, co latem.

Dokąd polecimy na święta?

Kiwi.com sprawdziła najczęściej wybierane przez podróżujących kierunki na świąteczne voyage. Słoneczna i stosunkowo ciepła o tej porze roku Hiszpania oraz Włochy znalazły się w czołówce, a tuż za nimi Wielka Brytania, Norwegia, Francja, a także Niemcy. Wśród top 20 kierunków znalazły się również Malta, Grecja i Turcja. 

W nadchodzące święta najwięcej z nas będzie podróżować z Warszawy do Paryża, Wiednia, Barcelony, Mediolanu, Budapesztu i Londynu.

Co drugi podróżujący z Kiwi.com w miejscu docelowym ma zamiar spędzić około 3 dni, a co piąty około tygodnia – nieco dłużej, niż w ubiegłym roku. 

*zdjecie pochodzi ze strony: https://www.tourmontparnasse56.com/en/billet-patinoire-2/

Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Źródło: informacja prasowa Kiwi.com/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *