|

Jak rozpoznać czy biuro podróży jest godne zaufania? Artykuł wskazuje, co wziąć pod uwagę

Organizacja wyjazdu to nie lada wyzwanie. Wybór odpowiedniej rezerwacja lotów, transferów, hotelu, wybór odpowiedniego kierunku, a potem zaplanowanie atrakcji dodatkowych to długa lista rzeczy do zrobienia. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług biura podróży, które całość robi za nas, a my musimy tylko wybrać wakacyjny pakiet. Jak jednak wybrać dobre biuro podróży? Po czym poznać, że jest godne zaufania?

Wakacje z biurem podróży – jakie biuro wybrać?

Na polskim rynku działa wiele organizatorów wakacji, niestety nie każdy z nich jest uczciwy i godny zaufania. Jeśli zainteresowany planuje zorganizowany urlop, powinien przede wszystkim znaleźć biuro i sprawdzić informacje na jego temat w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki. W drugiej kolejności powinien dowiedzieć się, czy biuro jest zrzeszone w wiarygodnych instytucjach turystycznych, jak Polska Izba Turystyki. Ważnym elementem jest też gwarancja ubezpieczeniowa organizatora – każdy wiarygodny touroperator powinien posiadać na swojej stronie informację na temat gwarancji ubezpieczeniowej, która zabezpiecza kupujących m.in. w razie niewypłacalności biura czy innych sytuacji losowych.

Oprócz tych kluczowych czynników, podczas wyboru biura podróży warto sprawdzić także poniższe informacje o biurach podróży:

  • ile lat działają na rynku turystycznym,
  • w jakich wyjazdach się specjalizują,
  • jak są oceniane na niezależnych portalach z opiniami,
  • czy ceny na ich stronie internetowej są transparentne,
  • czy w przeszłości miały problemy prawne dotyczące organizacji podróży, jej bezpieczeństwa, przebiegu itp.

Wyróżnikiem dobrego biura podróży są także nagrody, jakie organizator zdobywa za swoją pracę. Statuetki dla najlepszego biura podróży, za wysoką jakość usług od konsumentów, ale także indywidualne wyróżnienia dla pracowników i „twarzy” biura podróży to także świetne wyznaczniki wiarygodności biura. Doskonałym przykładem jest tutaj np. biuro podróży ITAKA, które nie tylko co roku jest nagradzane przez media branżowe, organizacje turystyczne i swoich klientów, ale także wiceprezes ITAKI, Piotr Henicz jest jedną z twarzy polskiej turystyki. Henicz to osoba wybierana wielokrotnie jako nr 1 ze 100 najbardziej wpływowych osób polskiej turystyki, aktywnie działa na jej rzecz jako wiceprezes Polskiej Izby Turystyki. Dodatkowo ostatnio został on także przewodniczącym kapituły rankingu 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, o czym więcej można przeczytać TUTAJ (https://www.itaka.pl/aktualnosci/piotr-henicz-przewodniczacym-kapituly-rankingu-100-najbardziej-wplywowych-osob-w-polskiej-turystyce-2023/).

Dobre biuro podróży, czyli jakie?

Wiarygodność biura jako podmiotu to jedno, a po czym poznać, że oferta jest warta uwagi i uczciwa? Najlepszym wyznacznikiem są oczywiście opinie. Gromadzenie opinii od swoich klientów, jasne kryteria publikacji recenzji to atuty niewielu biur podróży działających w Polsce. Często w serwisach internetowych znaleźć można opinie z innych serwisów lub te, pochodzące od niezweryfikowanych użytkowników. Zawsze należy szukać tych organizatorów, którzy stawiają na jawność i duży zbiór opinii o swoich produktach. To oznacza, że biuro nie boi się oceny swoich klientów oraz stawia na budowanie wiarygodności swojej marki i oferowanych produktów. Jednym z biur podróży, które na swojej stronie internetowej stawia na opinie pochodzące od zweryfikowanych klientów i nie manipuluje ich treścią, publikując wszystkie recenzje, które nie łamią regulaminu, to pochodząca z Opola ITAKA. Więcej o opiniach w Biurze Podróży ITAKA przeczytasz TUTAJ (https://www.itaka.pl/opinie/), a podczas rezerwacji wakacji warto pamiętać, że tylko w przypadku, kiedy biuro nie ukrywa ocen i opinii o swoich produktach, można mieć pewność, że kiedy pojawi się choćby najmniejszy problem z usługą, którą oferuje, biuro odpowiednio zareaguje i dołoży wszelkich starań, aby programy wycieczek czy pakiety turystyczne były coraz wyższej jakości.

Więcej na: https://www.itaka.pl/

Źródło informacji: itaka.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *