|

Flydubai uruchamia bezpośrednie loty z Poznania do Dubaju

  • Przewoźnik z Dubaju jako pierwszy narodowy przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich połączy Poznań z Dubajem
  • flydubai zainaugurował loty na lotnisko w Poznaniu, realizowane trzy razy w tygodniu, rozciągając swoją siatkę połączeń w Polsce na trzecie miasto obok Krakowa i Warszawy.

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), 7 listopada 2023 r.: flydubai, przewoźnik z Dubaju, zainaugurował 29 października loty do Poznania. Inauguracyjne lądowanie na poznańskim lotnisku (POZ) spotkało się z salutem wodnym i serdecznym powitaniem ze strony władz lotniska, a flydubai stał się pierwszym przewoźnikiem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich obsługującym bezpośrednie loty do Poznania.

Wraz z uruchomieniem lotów do Poznania, flydubai rozszerza swoją siatkę połączeń w Polsce na trzy miasta – Kraków, Poznań i Warszawę.

Ze swojej siedziby w Dubaju firma flydubai stworzyła sieć 120 kierunków w 54 krajach, od Włoch po Malezję. Przewoźnik dysponuje młodą i wydajną flotą 79 samolotów Boeing 737, zapewniając pasażerom wygodną i komfortową podróż. Fotele biznesowe przenoszą ten komfort na nowy poziom – dostosowany do potrzeb linii flydubai i zapewniający pasażerom klasy biznes wyjątkowe wrażenia z podróży. Fotele ekonomiczne na pokładzie najnowszego samolotu przewoźnika zostały zaprojektowane tak, aby zoptymalizować przestrzeń i odczucia pasażerów. Konstrukcja foteli jest obecnie uważana za jedną z najwygodniejszych i zazwyczaj można ją spotkać w szerokokadłubowych samolotach długodystansowych.

Komentując uruchomienie lotów do Poznania, Jeyhun Efendi, starszy wiceprezes ds. operacji handlowych i handlu elektronicznego w flydubai, stwierdził: „Cieszymy się, że dodaliśmy Poznań jako nasz trzeci kierunek w Polsce. Od lat obserwujemy ogromny wzrost wymiany pasażerskiej z Polską, a nowa usługa jeszcze lepiej obsłuży rosnący popyt na podróże. W 2022 r. przewieźliśmy do Krakowa i Warszawy ponad dwukrotnie więcej pasażerów niż w 2021 r. i jesteśmy przekonani, że tendencja ta się utrzyma w przyszłości”.

Poznań będzie obsługiwany trzy razy w tygodniu, co zwiększy łączną liczbę lotów z Dubaju do Krakowa, Poznania i Warszawy do 17 tygodniowo.

Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica, powiedział: „Uruchomienie bezpośrednich lotów flydubai z Poznania do Dubaju to kamień milowy w rozwoju siatki połączeń poznańskiego lotniska. 29 października zainaugurowaliśmy z tym przewoźnikiem pierwszy lot do jego siedziby w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i już odnotowujemy dużą popularność tej relacji. Poznań jest trzecim polskim miastem, które zyskało niezawodne połączenie z Bliskim Wschodem i cieszymy się, że możemy zapewnić mieszkańcom Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski bezpośrednie loty do Dubaju i dostęp do siatki połączeń flydubai obejmującej ponad 115 kierunków w 54 krajach. Nowa trasa z Poznania do Dubaju otworzyła dodatkowe możliwości podróżowania, które, jak się spodziewamy, wygenerują dodatkowe przepływy pasażerskie zarówno biznesowe, jak i turystyczne, a dzięki współpracy Portu Lotniczego Poznań-Ławica i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej zamierzamy zaprezentować Poznań jako atrakcyjny kierunek turystyczny dla pasażerów podróżujących ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich”.

flydubai obsługuje loty do popularnych miejsc wypoczynkowych, w tym na Malediwy, Sri Lankę, Tajlandię i Zanzibar. Przewoźnik uruchomi połączenia do trzech nowych kierunków, w tym do Mombasy w Kenii od 17 stycznia 2024 r. oraz do Langkawi i Penang w Malezji od 10 lutego 2024 r., oferując pasażerom z Polski dogodne połączenia przez węzeł lotniczy w Dubaju.

Szczegółowe informacje o lotach

Loty z Terminalu 2 lotniska Dubai International (DXB) na lotnisko Poznań (POZ) będą odbywać się trzy razy w tygodniu, w środy, piątki i niedziele.

Ceny biletów w obie strony w klasie biznes z DXB do POZ zaczynają się od 11 300 AED, a w klasie ekonomicznej Lite od 2 950 AED. Ceny biletów powrotnych w klasie biznes z POZ do DXB zaczynają się od 2 670 EUR, a ceny biletów w klasie ekonomicznej Lite zaczynają się od 500 EUR.

Pełny rozkład jazdy i ceny biletów można znaleźć na stronie https://www.flydubai.com/en/flying-with-us/timetable

Źródło informacji: informacja prasowa Flydubai/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *