|

Eurotrip alternatywą dla „tradycyjnych” wakacji?

Przystanki w najpiękniejszych zakątkach świata, próbowanie nowych smaków, poznawanie odmiennych kultur, wolność, niezależność i wyśmienita zabawa. Eurotrip to ciekawa alternatywa dla klasycznych wczasów. Wakacje na kółkach mają coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego. Podróż po najbardziej malowniczych zakątkach Europy to wspaniała przygoda, która generuje mnóstwo wyjątkowych wspomnień. Jak zorganizować taką wyprawę? Co warto ze sobą zabrać? Podpowiadamy!

Eurotrip to – jak wskazuje nazwa – wycieczka po Europie bądź eurowakacje, których ideą jest zwiedzenie całego kontynentu lub większości należących do niej krajów. Wczasowicze najczęściej podróżują własnym samochodem i śpią w hotelach, namiotach czy u prywatnych gospodarzy. Ciekawym rozwiązaniem jest wypożyczenie kampera i noclegi na kempingach, parkingach czy w innych malowniczych miejscach.

Na czterech kółkach przez Europę – jak się przygotować?

Krótka, spontaniczna wycieczka w nieznane może być intrygująca. Jednak do długiej podróży, podczas której przemierzysz wiele europejskich krajów, warto się porządnie przygotować. Dobry plan to podstawa udanej wyprawy. Zanim spakujesz bagaże do samochodu i odpalisz silnik, zastanów się, które kraje chciałbyś odwiedzić. Szczegółowo zaplanuj trasę podróży i zarezerwuj miejsca noclegowe.

Jeśli zamierzasz podróżować własnym samochodem, koniecznie sprawdź jego stan techniczny. Najlepiej zrobić to u doświadczonego mechanika, który bez problemu dostrzeże ewentualne usterki i wymieni zużyte części. Natomiast jeśli zamierzasz wynająć kampera, koniecznie wybierz pojazd od sprawdzonej i zaufanej wypożyczalni.

Wymień gotówkę w kantorze lub zaopatrz się w specjalną kartę do płatności międzywalutowych. Dowiedz się, jakie przepisy drogowe obowiązują w krajach, które zamierzasz odwiedzić i sprawdź wymagane wyposażenie samochodowe.

Gwarancja komfortu, bezpieczeństwa i pełnej niezależności

Komfort i powodzenie podróży w dużej mierze zależy od tego, co ze sobą zabierzemy. Co wziąć na wycieczkę po Europie? Przede wszystkim ubrania i buty na każdą pogodę, bieliznę, kosmetyczkę z niezbędnymi produktami higienicznymi, rzeczy osobiste oraz apteczkę wyposażoną w leki:

  • przyjmowane na stałe,
  • przeciwbólowe,
  • przeciwbiegunkowe,
  • na alergię i zatrucia,
  • materiały opatrunkowe.

Jeśli zamierzamy spędzać noce na kempingach, bez wątpienia przyda się solidny, nieprzemakalny namiot, a w nim dmuchany materac, ciepły koc oraz śpiwór.

Do przechowywania i przenoszenia rzeczy przydadzą się:

  • mały, nieprzemakalny plecak,
  • nerka lub niewielka, poręczna torebka,
  • plastikowy pojemnik,
  • woreczki jednorazowe.

Pamiętaj o latarce, naczyniach i sztućcach, aktualnej mapie (na wszelki wypadek) i zestawie najpotrzebniejszych narzędzi. Może przydać Ci się też mały czajnik elektryczny, przenośna lodówka turystyczna i przedłużacz. Warto też wziąć laptopa. Nie zapomnijmy też o ładowarkach do wszystkich sprzętów.

Niezależność energetyczna gdziekolwiek jesteś

Nieoczywistym, ale niesamowicie przydatnym elementem bagażu jest przenośna stacja zasilania. Stacja zapewni Ci niezależność energetyczną przez cały wyjazd. Dzięki niej z łatwością naładujesz wszystkie sprzęty i skorzystasz z ich funkcjonalności. – Przenośna stacja zasilania to niezbędny gadżet na eurotrip. Stację można ładować ładowarką samochodową podczas jazdy czy za pomocą specjalnego zestawu paneli słonecznych na biwaku

– wyjaśnia Piotr Kuźniarski, przedstawiciel firmy EcoFlow.

Jaką stację wybrać? Dobrym wyborem na wycieczkę po Europie jest model o pojemności przynajmniej 256 Wh. Tego rodzaju stacja jest lekka i kompaktowa. Nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku i można ją z łatwością przenosić. Jest w stanie zapewnić energię większości sprzętom używanym na co dzień. Dla przykładu River 2 do 100% ładuje się nawet w 60 minut i można sterować nią z poziomu dedykowanej aplikacji.

O czym warto pamiętać, organizując eurotripa?

Chociaż do podróżowania po Europie wystarczy dowód osobisty, to na wszelki wypadek warto mieć ze sobą paszport. Dla bezpieczeństwa i poczucia komfortu na wypadek niespodziewanych zdarzeń – na drodze i nie tylko – przyda się ubezpieczenie assistance auta i Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

A co poza tym? Pamiętaj o dobrym humorze i pozytywnym nastawieniu. Problemy i troski dnia codziennego zostaw w domu i ruszaj w drogę! Eurotrip z pewnością będzie niezapomnianą przygodą.

Źródło: informacja prasowa EcoFlow/ Newseria.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *