Teatr Pinokio
|

Emocjonujące ferie w Teatrze Pinokio

Warsztaty „W gąszczu relacji”, które pomogą zrozumieć siłę wspólnoty, „Bajki pomagajki”, pozwalające poznać odczuwane emocje i oswoić się z nimi i zajęcia, dzięki którym można odnaleźć swoją wewnętrzną harmonię, czyli „Ulokuj spokój”. A to nie wszystko, bo trochę starsi będą mogli zobaczyć „Księgę Dżungli”, a na najnajów, czyli najmłodszych widzów czeka spektakl „Tuliluli”. Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza na ferie od 28 stycznia do 10 lutego. 

Chcemy, żeby odwiedziny w naszym teatrze były częścią podróży w głąb siebie. Ferie to czas oddechu od szkoły, kiedy można skupić się na sobie, dlatego przygotowaliśmy warsztaty, które pomogą dzieciom zrozumieć swoje emocje, utulić je i oswoić

– wyjaśnia Marta Magalska, koordynatorka ds. edukacji i jakości literackiej z Teatru Pinokio w Łodzi. 

Ferie w teatrze rozpoczną się spektaklem „Księga Dżungli”, który niedawno miał swoją premierę. To opowieść o rodzinie, więziach i społeczności. Historia Mowgliego, mierzącego się z trudnymi doświadczeniami, uczy, że często najtrudniejszą walką jest ta, którą trzeba stoczyć z samym sobą. Uzupełnieniem są warsztaty „W gąszczu relacji”, przygotowane dla grup zorganizowanych, podczas których dzieci przekonają się, jakie korzyści płyną z łączenia sił i budowania wspólnoty. Przez integracyjne ćwiczenia uczestnicy zanurzą się w świecie, w którym kluczowa jest współpraca. Na zainteresowanych czekają niezapomniane doświadczenia, kreatywne wyzwania i możliwość stworzenia wspólnego układu choreograficznego. Zajęcia zostały przygotowane dla dzieci od 9 roku życia. 

W dwie soboty ferii, 3 i 10 lutego, Teatr Pinokio zaprasza na rodzinne warsztaty – „Bajki pomagajki” oraz „Ulokuj spokój”. Pierwsze są skierowane do dzieci od 4 lat i ich opiekunów. Podczas zajęć dzięki wykorzystaniu elementów bajkoterapii i plastykoterapii, maluchy poznają swoje emocje i nauczą się je oswajać. Natomiast opiekunowie będą mogli spojrzeć na wszystko przez dziecięcy pryzmat. Z kolei „Ulokuj spokój” dla dzieci od 7 lat to warsztaty z uważnej relaksacji, skupione na budowaniu umiejętności relaksacyjnych, w sposób dostosowany do potrzeb każdego uczestnika. Do wzięcia w nich udziału nie jest potrzebne nic więcej niż odrobina chęci i przestrzeni. Odkrywania spokoju we własnym wnętrzu dzieci nauczą się pod czujnym okiem doświadczonych prowadzących. Podczas warsztatów zostaną wykorzystane ćwiczenia relaksacyjne, które pomogą w stopniowym skupieniu uwagi i wyciszeniu się.

Teatr Pinokio nie zapomina też o swoich najmłodszych gościach. Na najnajów w niedzielę, 4 lutego, czeka „Tuliluli”, czyli rodzaj teatralnej instalacji, do której scenariusz powstał z myślą o najmłodszych widzach. Aktorki poprowadzą uczestników przez księżycowe światło, gdzie zabawa tym tajemniczym blaskiem stanie się prawdziwą ucztą zmysłów. Balonowe chmury unoszące się na niebie będą zaproszeniem do fantazyjnej podróży, a wraz z nimi płynące dźwięki muzyczne tworzyć będą niepowtarzalny soundtrack dla każdej chwili. 

Zapisy na warsztaty i spektakle są przyjmowane telefoniczne pod numerem 42 636 66 90 lub drogą mailową na adres rezerwacje@teatrpinokio.pl. Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej teatru: www.teatrpinokio.pl. Cena warsztatów grupowych „W gąszczu relacji” to 440 zł, a zajęć rodzinnych: „Bajki pomagajki” i „Ulokuj spokój” odpowiednio: 15zł i 20zł od osoby. Z kolei bilety na spektakle „Księga Dżungli” kosztują: normalny 39zł i ulgowy 36zł, natomiast „Tuliluli”: normalny 33zł i ulgowy 30zł.

Źródło: informacja prasowa Teatr Pinokio w Łodzi/ Newseria

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *