pracadyplomowa
|

PLL LOT startują z 3. edycją konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową

– Wystartowała 3. edycja konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową PLL LOT. 

– Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem. 

– Konkurs jest autorską inicjatywą PLL LOT w ramach bliskiej współpracy ze środowiskiem akademickim w Polsce.

Pasjonujesz się lotnictwem i piszesz pracę dyplomową w zakresie lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo? Zgłoś się już dzisiaj do 3. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową.

Inicjatywa jest skierowana do studentów i absolwentów, której pomysłodawcą i autorem jest narodowy przewoźnik. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem. Na wyróżnionych czeka wiele atrakcyjnych nagród – w tym bilety lotnicze i nagrody pieniężne. A to nie wszystko. Wybranych laureatów konkursu, narodowy przewoźnik zaprosi na 3-miesięczny staż pod skrzydłami LOT-u.

3. Edycja Konkursu wystartowała

Po sukcesie poprzednich edycji, Polskie Linie Lotnicze LOT już po raz trzeci wybiorą autorów najlepszych prac dyplomowych w zakresie lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Konkurs skierowany jest do absolwentów studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych uczelni publicznych i niepublicznych z całej Polski, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2022/2023 r. oraz w 2023/2024 r. i obronili pracę dyplomową w terminie od 30 września 2022 do 30 września 2024 r. Obszarem tematycznym prac dyplomowych w ramach konkursu jest Współczesna linia lotnicza: wyzwania, perspektywy, rozwój z punktu widzenia operacyjnego, handlowego, finansowego oraz w zakresie ESG. Obronione prace wraz z kompletem dokumentów należy przesłać drogą mailową na adres: student@lot.pl do 15 października 2024 roku.

Regulamin oraz szczegóły konkursu dostępne są na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/konkurs.

Branża lotnicza nieustannie napędzana jest innowacjami, dlatego tak ważna jest dla nas współpraca ze środowiskiem akademickim, aby rozwijać pomysły i przekładać je na realne rozwiązania. Cieszę się, że możemy ogłosić już trzecią edycję konkursu. To inicjatywa, która nie tylko wspiera młode talenty w poszerzaniu swojej wiedzy w zakresie lotnictwa, ale także zachęca do odkrywania rozwiązań kształtujących przyszłość tej dynamicznej branży. W PLL LOT szczególnie stawiamy na rozwój i współpracę z najlepszymi na rynku, dlatego czekamy na inspirujące prace i przełomowe pomysły. Serdecznie zapraszam i jednocześnie zachęcam młodych absolwentów do udziału w tym niezwykle ekscytującym wyzwaniu – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Kapituła i kryteria oceny

Do składu Kapituły Konkursowej trzeciej edycji konkursu należą przedstawiciele: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Bankowej oraz przedstawiciele PLL LOT.

Eksperci będą oceniać poziom prac konkursowych m.in. pod kątem:

  • oryginalności oraz stopnia trudności podejmowanej tematyki,
  • zbieżności treści z tematyką lotniczą,
  • trafności i poprawności zastosowanych metod badawczych,
  • aktualności podejmowanej tematyki,
  • możliwości zastosowania wyników pracy w praktyce biznesowej.

Nie czekaj, zgłoś się już dziś i leć wysoko pod skrzydłami LOT-u. Sprawdź szczegóły na stronie https://www.lot.com/pl/pl/konkurs i wyślij swoje zgłoszenie na adres: student@lot.pl.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

Źródło informacji: PLL LOT

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *