|

Odwiedź Dubaj – bezpieczne i tętniące życiem miasto

Jeśli szukasz opcji na bezpieczne i interesujące wakacje, Dubaj wydaje się idealnym rozwiązaniem. Możesz skorzystać z bezpiecznych i wygodnych połączeń lotniczych liniami Emirates z Warszawy do Dubaju. Poniżej kilka praktycznych wskazówek przydatnych przy planowaniu podróży.

Pomocne wskazówki

Obywatele polscy nie potrzebują wizy, by móc dostać się do Dubaju. Mogą tam przebywać do 90 dni w trakcie 6 miesięcy. Do przekroczenia granicy, potrzebny jest jednak paszport. Warto zwrócić uwagę na datę jego ważności – powinien być ważny jeszcze przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Emiratów.

W związku z pandemią wirusa Covid-19, turyści lądujący w Dubaju powinni być zbadani pod kątem obecności wirusa. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym, wszystkim odwiedzającym oraz całej społeczności zamieszkującej Dubaj. Wynik negatywnego testu na Covid-19 jest konieczny dla przylatujących pasażerów, ale także pasażerów tranzytowych, którzy mają międzylądowanie w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dotyczy to obywateli UE, rezydentów i turystów, niezależnie od państwa, z którego przyjeżdżają.

Warto pamiętać, że w Dubaju korzysta się z gniazdek typu G, takich samych jak w Wielkiej Brytanii. Żeby używać polskich sprzętów, warto zabrać ze sobą odpowiedni adapter.

Lataj bezpiecznie i wygodnie z Emirates

Na trasie Warszawa-Dubaj lata szerokokadłubowy Boeing 777-300ER, oferuje miejsca w klasach pierwszej, biznesowej i ekonomicznej. Lot trwa niecałe 6 godzin. Samolot EK180 startuje z Warszawy o godzinie 15 w piątki i niedziele, rejs powrotny EK179 do Warszawy wylatuje z Dubaju o 8.10 lokalnego czasu. Dodatkowy lot w środę pojawi się od 7 października. Klienci mogą rezerwować loty na stronie emirates.com albo poprzez biura podróży. Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji o serwisie i wdrożonych środkach bezpieczeństwa można znaleźć na oficjalnej stronie przewoźnika.

Waluta

Walutą Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest dirham (AED), 1 dirham dzieli się na 100 filsów. Bardzo łatwe jest przeliczanie dirhamów na złotówki, ponieważ 1 dirham to niewiele ponad 1 zł.

Czas i szczegóły dotyczące transportu

Różnica czasu między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską to 2 godziny. W Dubaju nie ma rozróżnienia między czasem letnim a zimowym, więc między październikiem a marcem ta różnica wynosi 3 godziny. Warto wiedzieć, że tydzień pracy w Dubaju zaczyna się w niedzielę, a kończy w czwartek. W weekend transport publiczny może działać w innych godzinach. Godziny pracy metra są krótsze w piątki, pierwszy skład odjeżdża o godzinie 10, podczas gdy w ciągu tygodnia już o 7 rano. Co ciekawe, najbardziej powszechnym sposobem przemieszczania się w Dubaju pozostają taksówki, są bardzo tanie i łatwe do znalezienia.

Pogoda

Dubaj jest zawsze słoneczny, ma jednak 2 pory roku – lato i zimę. Lato zaczyna się w ostatnim tygodniu kwietnia i kończy w pierwszym tygodniu października. Zima trwa od października do marca. Zima jest idealnym momentem na aktywności na zewnątrz ze względu na sprzyjającą pogodę.

Kuchnia

Indyjskie przyprawy, perskie składniki i międzynarodowy styl życia mają wpływ na kuchnię Dubaju. Można śmiało powiedzieć, że kuchnia jest tak kosmopolityczna jak kultura miasta. Możesz wybierać z szerokiej gamy restauracji należących do znanych osobistości i ogromnej różnorodności potraw z Bliskiego Wschodu. Warto też spróbować street foodu!

Co trzeba zobaczyć?

Dubaj jest znany ze swoich atrakcji, wśród nich znajdziemy m.in.:

  • Burdż Chalifa, najwyższy budynek świata.
  • Burdż Al Arab, luksusowy hotel, znany jako jedyny 7-gwiazdkowy hotel świata. Kształt konstrukcji przypomina żagiel statku.
  • Palma Jumeirah, najbardziej oryginalna wśród Wysp Palmowych, położona u wybrzeża Dubaju.
  • Dubai Mall, największe na świecie centrum handlowe. Poza pięknymi alejkami pełnymi luksusowych sklepów, można tutaj znaleźć ogromne akwarium.
  • Mul al-Imarat, centrum handlowe ze stokiem narciarskim i pingwinami spacerującymi po śniegu.

Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa. 

Dubaj jako przystanek

Aktualnie w siatce połączeń Emirates znajduje się 85 miast, to połączenia przez lotnisko w Dubaju. Polacy mogą skorzystać z bezpiecznych i wygodnych połączeń do popularnych kierunków takich jak m.in. Malediwy czy Seszele.

Źródło: informacja prasowa Emirates, fot. Alexis Azabache/ Pexels.com

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *